جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

تردد وسایل نقلیه با پلاک«ع» در شهر قم بدون مجوز ممنوع می‌شود. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تردد وسایل نقلیه با پلاک«ع» در شهر قم بدون مجوز ممنوع می‌شود.


رئیس سازمان اتوبوسرانی قم گفت: براساس جلسه اخیر شورای فنی ترافیک شهرداری قم مصوب شد اتوبوس‌هایی که از سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم خارج شده‌اند و کماکان با پلاک عمومی تردد می‌کنند حق ورود به هسته مرکزی شهر را ندارند.

رئیس سازمان اتوبوسرانی قم:

سعید امراللهی، با اشاره به ترافیک حاصل از تردد اتوبوس‌ها در هسته مرکزی شهر، اظهار داشت: براساس مصوبه شورای فنی ترافیک شهرداری قم اتوبوس‌های با پلاک عمومی حق ورود به سطح شهر را ندارند.

وی با بیان اینکه در هسته مرکزی شهر با توجه به ترافیک موجود این ممنوعیت شدت می‌یابد، افزود: از آنجایی که قانون بحث حمل و نقل عمومی به صورت انبوه بر را به شهرداری واگذار کرده و همچنین به این دلیل که در قانون برای وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه در کلان شهرها شرایط و ضوابطی معین شده است، ممنوعیت عبور و مرور وسایل نقلیه با پلاک عمومی در هسته مرکزی شهر تصویب شد.

رئیس سازمان اتوبوس‌رانی قم از اجرایی شدن این مصوبه خبرداد و تصریح کرد: بر اساس این مصوبه از ورود اتوبوس‌های مستعمل و اتوبوس‌هایی که مجوز عبور و مرور ندارند نیز به هسته مرکزی شهر ممانعت به عمل می‌آید.

امراللهی در رابطه با ضمانت اجرایی این مصوبه با اشاره به اینکه پلیس راهور نیروی انتظامی هماهنگی خود را در مقابله با رانندگان خاطی اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: در صورت ورود این وسایل به هسته مرکزی شهر و نقض مصوبه مطابق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود و پلیس راهور بر اساس اختیار خود جرائم نقدی و یا توقیف خودرو را اعمال می‌کند.

وی در رابطه با ممانعت ورود اتوبوس‌های عمومی به هسته مرکزی شهر، تاکیدکرد: این مصوبه از قبل وجود داشته اما گاها نادیده گرفته می‌شد و شورای فنی ترافیک شهرداری قم با هدف تاکید و شدت عمل بیشتر در اجرای این قانون جلسه‌ای تشکیل داده و بر ممانعت ورود این وسایل نقیه به هسته شهر تاکید کرد./تسنیم

آدرس کوتاه :