جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

ترنم باران «ترتیل خوانی نوجوانان حرم» - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

ترنم باران «ترتیل خوانی نوجوانان حرم»

ترنم باران «ترتیل خوانی نوجوانان حرم»


Loading the player...
ماه مبارك رمضان به جهت نزول قرآن كريم در آن و ويژگى هاى منحصرى كه دارد در ميان ماه هاى سال قمرى برترين است; قرآن كريم مى فرمايد: «ماه رمضان ماهى است كه قرآن براى هدايت انسان ها در آن نازل شده است.»

پيامبر گرامى(صلى الله عليه وآله) درباره ماه رمضان مى فرمايد: «اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، ماهى كه نزد خدا از همه ماه ها برتر و روزهايش بر همه روزها و شب هايش بر همه شب ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است، ماهى است كه شما در آن به ميهمانى خدا دعوت شده و مورد لطف او قرار گرفته ايد، نفس هاى شما در آن تسبيح و خوابتان در آن عبادات، عملتان در آن مقبول و دعايتان در آن مستجاب است.... بهترين ساعاتى است كه خداوند به بندگانش نظر رحمت مى كند... .
 
نظر به اين كه قرآن كريم در ماه مبارك رمضان نازل شده و تلاوت آيات آن در اين ماه فضيلت بسيارى دارد، در روايات اسلامى، از ماه رمضان به عنوان بهار قرآن ياد شده است; چنان كه حضرت امام باقر(عليه السلام)مى فرمايد: «هر چيزى بهارى دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.»
 
انسان افزون بر جنبه مادى و جسمى، داراى بُعد معنوى و روحى هم هست و هر كدام در رسيدن به كمال مطلوب خود، برنامه هاى ويژه را نياز دارند، يكى از برنامه ها براى تقويت و رشد بُعد معنوى، تقوا و پرهيزگارى است; يعنى اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوى رشد و پرورش دهد و به طهارت و كمال مطلوب برسد، بايد هواى نفس خود را مهار كند و موانع رشد را يكى پس از ديگرى بر دارد و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمى نكند. يكى از اعمالى كه در اين راستا مؤثر و مفيد است روزه دارى است.
 
هر روز صبح از ساعت 11:00 ویژه برنامه ایی مخصوص نوجوانان با حضور مجریان برنامه کودک و همچنین کارشناسان مذهبی در حرم مطهر اجرا میشود و بعد از این برنامه ترتیل یک جزء قرآن کریم توسط نوجوانان و با حضور گسترده نوجوانان قرائت می شود.
 
سال تولید: 1395
تهیه کننده وکارگردان: آقایان عسگری، پاینده مهر، کریمی، رامندی
تصویر بردارن استودیو : آقایان نیکونیا، رامندی، حر اصغری، متقیان، جوشقانی
تصویر بردار بالابر: معنوی، ماندنی، تقوی، سلطانی
تصویربردار پرتابل: آقایان ماندنی، جعفری،یاری
صدابردار: آقایان فهیمی، جانی زاده، جوان مجیدی، خسروی
هماهنگی سیما: سید محمود موسوی
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.75 stars out of 5.