رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

ترنم باران «ترتیل خوانی نوجوانان حرم» - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

ترنم باران «ترتیل خوانی نوجوانان حرم»

Loading the player...
ماه مبارك رمضان به جهت نزول قرآن كريم در آن و ويژگى هاى منحصرى كه دارد در ميان ماه هاى سال قمرى برترين است; قرآن كريم مى فرمايد: «ماه رمضان ماهى است كه قرآن براى هدايت انسان ها در آن نازل شده است.»

پيامبر گرامى(صلى الله عليه وآله) درباره ماه رمضان مى فرمايد: «اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، ماهى كه نزد خدا از همه ماه ها برتر و روزهايش بر همه روزها و شب هايش بر همه شب ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است، ماهى است كه شما در آن به ميهمانى خدا دعوت شده و مورد لطف او قرار گرفته ايد، نفس هاى شما در آن تسبيح و خوابتان در آن عبادات، عملتان در آن مقبول و دعايتان در آن مستجاب است.... بهترين ساعاتى است كه خداوند به بندگانش نظر رحمت مى كند... .
 
نظر به اين كه قرآن كريم در ماه مبارك رمضان نازل شده و تلاوت آيات آن در اين ماه فضيلت بسيارى دارد، در روايات اسلامى، از ماه رمضان به عنوان بهار قرآن ياد شده است; چنان كه حضرت امام باقر(عليه السلام)مى فرمايد: «هر چيزى بهارى دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.»
 
انسان افزون بر جنبه مادى و جسمى، داراى بُعد معنوى و روحى هم هست و هر كدام در رسيدن به كمال مطلوب خود، برنامه هاى ويژه را نياز دارند، يكى از برنامه ها براى تقويت و رشد بُعد معنوى، تقوا و پرهيزگارى است; يعنى اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوى رشد و پرورش دهد و به طهارت و كمال مطلوب برسد، بايد هواى نفس خود را مهار كند و موانع رشد را يكى پس از ديگرى بر دارد و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمى نكند. يكى از اعمالى كه در اين راستا مؤثر و مفيد است روزه دارى است.
 
هر روز صبح از ساعت 11:00 ویژه برنامه ایی مخصوص نوجوانان با حضور مجریان برنامه کودک و همچنین کارشناسان مذهبی در حرم مطهر اجرا میشود و بعد از این برنامه ترتیل یک جزء قرآن کریم توسط نوجوانان و با حضور گسترده نوجوانان قرائت می شود.
 
سال تولید: 1395
تهیه کننده وکارگردان: آقایان عسگری، پاینده مهر، کریمی، رامندی
تصویر بردارن استودیو : آقایان نیکونیا، رامندی، حر اصغری، متقیان، جوشقانی
تصویر بردار بالابر: معنوی، ماندنی، تقوی، سلطانی
تصویربردار پرتابل: آقایان ماندنی، جعفری،یاری
صدابردار: آقایان فهیمی، جانی زاده، جوان مجیدی، خسروی
هماهنگی سیما: سید محمود موسوی
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.75 stars out of 5.