سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

تشکیل شناسنامه ایمنی بوستان‌‌ها و فضاهای سبز قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تشکیل شناسنامه ایمنی بوستان‌‌ها و فضاهای سبز قم


معاون شهردار قم با اشاره به تشکیل شناسنامه ایمنی بوستان‌ها در شهرداری قم گفت: با کمک معاونت امور زیربنایی، این شناسنامه تکمیل شده است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم خبر داد

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهدی اصفهانیان‌مقدم با اشاره به اینکه عدم وجود برنامه استراتژیک و ساختار سازمانی مدون در مورد مقوله مهم ایمنی در مدیریت شهری در برخی شهرداری‌های سطح کشور وجود دارد‌ اظهار کرد: رعایت اصول ایمنی باید در همه پروژه‌های عمرانی و شهری در مرحله طراحی، ایجاد، توسعه و نگهداری لحاظ شود.

معاون شهرداری قم با اشاره به اینکه تخصیص بودجه و اعتبارات در این زمینه وجود ندارد افزود: در گود برداری، حفاری‌ها، مبلمان شهری و تاسیسات، بخش‌های دیگری است که باید اقدامات به صورت پیشگیرانه انجام شود.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری قم در 18 مناسبت شهری و مذهبی خدمات زیادی را به شهروندان ارائه می‌دهد افزود: ده‌ها پروژه عمرانی و حمل و نقل و ترافیک سالانه در قم افتتاح می‌شود اما بروز این گونه حوادث سرمایه اجتماعی شهرداری را مخدوش می‌کند.

اصفهانیان‌مقدم با بیان اینکه به همین دلیل برنامه‌هایی توسط شهرداری تدوین شد و در حال انجام است گفت: در سال گذشته کمیته ایمنی با محوریت شهرداران مناطق در دستور کار مناطق هشت‌گانه قرار گرفت که عوامل آتش‌نشانی هم ملزم به عضویت در این کمیته‌ها بودند.

معاون شهردار قم با اشاره به اینکه در ارتباط با ایمن‌سازی پایه‌های روشنایی چه کوتاه و چه بلند دو هزار و 500 ایمن سازی در بوستان‌های مناطق داشته‌ایم افزود: ایمن‌سازی برج‌های نوری نیز در سال جدید در دستور کار قرار داشته است.

وی با بیان اینکه نصب برج نوری و تابلو برق در 43 مورد انجام شده است گفت: نصب برچسب‌های ایمنی و هشداردهنده در زمینه خطر برق گرفتگی هفت هزار و 205 مورد در سطح بوستان‌ها و پارک‌ها انجام شده است.

اصفهانیان‌مقدم با بیان اینکه هفت هزار و 267 متر مربع نصب کف‌پوش زمین‌های ورزشی کودکان در سال گذشته صورت گرفته است خاطرنشان کرد: نصب کنتور برق و ایمن‌سازی بوستان‌ها نیز در سال 93 انجام شده است.

معاون شهردار قم تصریح کرد: با توجه به نبود ساختار سازمانی مدون، اقدامی مقطعی انجام شد و از پرسنل شهرداری 30 نفر دوره آموزشی برق دیده‌اند.

وی با اشاره به تشکیل شناسنامه ایمنی بوستان ها در شهرداری قم اظهار کرد: با کمک معاونت امور زیربنایی، این شناسنامه تکمیل شده است.

// فارس

آدرس کوتاه :