رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸

تشکیل قرارگاه رسانه‌ای اربعین به پیشنهاد مرکز قم - روابط عمومی

 

 جلسه هماهنگی کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین استان قم با حضور فعالین رسانه‌ای، خبری و فضای مجازی استان به میزبانی مرکز قم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز قم، جلسه هماهنگی کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین استان قم با حضور حجت الاسلام لطفی نیاسر مدیرکل صدا وسیمای مرکز قم و دبیر این کمیته، فعالین رسانه‌ای، خبری و فضای مجازی استان به میزبانی مرکز قم برگزار گردید.

مدیر کل مرکز قم با اشاره به اهمیت ویژه همگرایی در حوزه رسانه‌ای رویداد عظیم اربعین بر لزوم ایجاد قرارگاه رسانه ای اربعین در استان تاکید کرد و گفت: همکاری رسانه ها در تولید محتوا از سطح سوژه تا سطح محصول با ایجاد این قرارگاه باید افزایش پیدا کند تا محتوای تولید شده از لحاظ کمی و کیفی رشد کند.

حجت الاسلام لطفی نیاسر فرهنگ سازی سفر اربعین را وظیفه مهم رسانه دانست و عنوان کرد: در تولیدات رسانه‌ای باید حساسیت‌های قومیتی در نظر گرفته شود و موضوع اربعین صرفا یک گردهمایی نیست ، ‌بلکه باید تحلیل‌ها و خبرسازی‌ها به سمت تمدن سازی اسلامی سوق پیدا کند.

دبیر کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین استان قم افزود: ایام اربعین در شهر قم به دلیل قرار گرفتن در مسیر کربلا و میزبانی از زائران سایر کشورها طولانی تر است و این موضوع باید توسط رسانه‌ها تبیین شود که این ایام تا اواخر ماه صفر ادامه خواهد داشت. همچنین امکان دارد در این ایام نظم طبیعی شهر دستخوش تغییراتی گردد که باید با فعالیت رسانه‌ای از ایجاد حساسیت‌ها در این زمینه نیز جلوگیری گردد.

در این جلسه فعالان رسانه‌ای استان پیشنهادات خود را برای همگرایی و تعامل بیشتر، شیوه فعالیت قرارگاه رسانه‌ای مجازی اربعین و تولید محتوا بیان کردند و مقرر گردید فعالان رسانه‌ای استان با ارتباط مستقیم با معاونت فضای مجازی صدا وسیمای مرکز قم عضو این قرارگاه شوند.

 

آدرس کوتاه :