جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تشکیل پرونده برای 22 هزار معلول در استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تشکیل پرونده برای 22 هزار معلول در استان قم


مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: در حال حاضر 22 هزار نفر از معلولان استان در اداره کل بهزیستی پرونده دارند که حدود چهار هزار نفر از آن‌ها از خدمات غیرمستقیم این اداره کل بهره‌مند می‌شوند.

توسط بهزیستی قم؛

مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: در حال حاضر 22 هزار نفر از معلولان استان در اداره کل بهزیستی پرونده دارند که حدود چهار هزار نفر از آن‌ها از خدمات غیرمستقیم این اداره کل بهره‌مند می‌شوند.

رضا سلیقه ظهر امروز در همایش روز معلولان که در سالن ورزشی رضاییان قم برگزار شد با اشاره به اینکه فعالیت در بهزیستی خدمت به مردم است، اظهار کرد: فعالیت کارکنان بهزیستی عبادتی نزد پروردگار محسوب می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های بهزسیتی زیر نظر انجمن‌ها و نهادها اجرا می‌شود که دلیل این امر ارتقاء فعالیت و خدمات‌رسانی به جامعه معلولان است.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه افراد معلول افتخارات بسیاری را برای استان کسب کرده‌اند، گفت: این افراد در ظاهر معلول هستند اما در واقعیت از افراد سالم بهتر می‌توانند در جامعه فعالیت کنند.

سلیقه تصریح کرد: فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی برای حضور بیشتر افراد معلول باید در جامعه فراهم شود تا شاهد فعالیت‌های گسترده‌تر این افراد در زمینه‌های مختلف باشیم.

وی با اشاره به اینکه معلولیت محدودیت نیست، گفت: افراد معلول باید این را بپذیرند که در جامعه می‌توانند فعالیت کنند و معلولیت‌هایی که دارند برای آن‌ها محدودیت ایجاد نمی‌کند و برخی از این افراد به این باور دست پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند افتخارات بسیاری را برای استان کسب کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قم خاطرنشان کرد: هر فردی به عنوان یک شهروند باید بتواند از امکانات و ظرفیت‌های استان بهره‌مند شود که در رژیم گذشته فرصت‌ها به صورت ناعادلانه در میان مردم تقسیم می‌شد که استفاده برابر از امکانات، یکی از برکات انقلاب اسلامی است.

سلیقه با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید شورای رفاهی و اجتماعی فعال شده است گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به سازمان‌های و نهادهای حمایتی و بهزیستی دارد و در این راستا برای حل مشکلات معلولان و محرومان برنامه‌های خاصی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر 22 هزار نفر از معلولان استان در اداره کل بهزیستی پرونده دارند که  حدود چهار هزار نفر از آن‌ها از خدمات غیرمستقیم این اداره کل بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به وجود قشرهای مختلف معلول در استان گفت: یک هزار و 200 نابینا، دو هزار و 40 ناشنوا، چهار هزار و 687 معلول جسمی و حرکتی، چهار هزار معلول ذهنی، 550 نفر معلول اعصاب و روان و 392 معلول ضایعه نخاعی در استان وجود دارد که خدماتی به این افراد ارائه می‌شود.

سلیقه تاکید کرد: از 23 هزار کودکی که در طرح شنوایی‌سنجی شرکت کردند 40 کودک دارای مشکل شنوایی بودند و با توجه به اینکه در زمانی کودکی این مشکل شناسایی شد می‌توانند مورد درمان قرار گیرند.

وی با اشاره به مشکلات اصلی جامعه معلولین استان گفت: اشتغال و مسکن از مهم‌ترین مشکلات این قشر از جامعه است و تاکنون 700 مسکن به جامعه معلولان قم تعلق گرفته است.

آدرس کوتاه :