رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تشکیل 10 کمیته برای میزبانی شایسته از زائران در تطعیلات نیمه شعبان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


سرپرست شهرداری قم گفت: 10 کمیته و 12 ستاد برای میزبانی شایسته از زائران در تعطیلات نیمه شعبان و 14 و 15 خرداد در شهرداری قم تشکیل شده است.

سرپرست شهرداری قم مطرح کرد

مجید متین‌فر پیش از ظهر امروز در یکصد و بیست و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه مدیریت شهری و همه پرسنل و کارکنان درصدد هستند در تعطیلات نیمه خرداد امسال، برگ زرین دیگری به خدمات گسترده شهرداری قم بیفزایند اظهار کرد: قم در مناسبت‌های مختلف پذیرای خیل عظیم و میلیونی زائران است و در نیمه شعبان هم ورود زائران به قم به حداکثر می‌رسد که امسال این ایام با 14 و 15 خرداد نیز تقارن یافته است.

وی افزود: پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح استقبال از بهار، برنامه‌ریزی مناسب و لازم برای برگزاری هرچه بهتر و مناسبت‌تر طرح نیمه خرداد در مدیریت شهری صورت گرفته است.

سرپرست شهرداری قم با بیان اینکه با وجود استعداد موجود در مدیریت شهری قم جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، گفت: 10 کمیته به همراه 12 ستاد برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم نیمه شعبان با محوریت شهرداری‌های مناطق تشکیل شده است.

وی از آماده‌سازی، تجهیز و خط کشی پارک‌سوارهای اطراف مسجد مقدس جمکران به میزان 140 هکتار خبر داد و عنوان کرد: تسطیح و مازوت‌پاشی این پارک‌سوارها نیز انجام شده است.

متین‌فر به تقویت مدیریت هوشمند ترافیک به وسیله نصب 15 دوربین هوشمند در پارک‌سوارها و مسیرهای منتهی به جمکران اشاره و خاطرنشان کرد: جلساتی نیز با مدیران و فرماندهان نیروی انتظامی و شورای تامین داشتیم تا از این دوربین‌ها در مباحث امنیتی هم استفاده شود.

سرپرست شهرداری قم به اقدامات صورت گرفته در راستای نصب تابلوهای راهنمای زائر در پارک‌سوارها و مسیرهای منتهی به جمکران اشاره کرد و افزود: نصب سازه‌های ویژه برای ورودی به پارکینگ‌ها و نصب بنرهای منظور اطلاع‌رسانی، تشکیل ستادهای گمشدگان در همه پارک‌سوارها و اتصال آنها به سامانه 137، استقرار تانکرهای آب شرب و غیر شرب در اطراف مسجد مقدس جمکران و ... بخش دیگری از این اقدامات هستند.

این مسئول ادامه داد: آماده‌سازی و تجهیز سرویس‌های بهداشتی جزو دیگر فعالیت‌ها به شمار می‌رود که در این زمینه نسبت به سال گذشته از نظر کمی 20 درصد افزایش را شاهد هستیم.

متین‌فر به آماده‌سازی مسیرهای سواره و پیاده بلوار پیامبر اعظم(ص) در کنار آذین‌بندی و کاشت فضای سبز اشاره و اظهار کرد: بهره‌گیری از 270 دستگاه ماشین‌آلات مکانیزه، آماده‌سازی بوستان‌ها برای اسکان موقت مسافران و زائران، رنگ‌آمیزی جداول، بلوارها و مبلمان شهری، نصب و آذین‌بندی و چراغانی میادین و بلوارهای شهر و برگزاری مانورهای آماده‌سازی جزو فعالیت‌هایی هستند که پیش‌بینی شده‌اند.

سرپرست شهرداری قم افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در منطقه 5، سازمان عمران و نوسازی و معاونت فنی، بلوار شهید کریمی بازگشایی شده و امروز کار آسفالت آن انجام می‌شود در حالیکه پیش‌بینی‌های قبلی، بازگشایی آن برای پنج ماه آینده بود.

وی به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در ایام نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: از شهروندان می‌خواهیم برای تشرف به مسجد مقدس جمکران در این ایام، از خودروهای عمومی استفاده کنند تا شاهد مشکلات ترافیکی کمتری باشیم.

آدرس کوتاه :