رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تعداد اعضای هیئت علمی معارف اسلامی کمتر از میزان استاندارد است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی گفت: فاصله زیادی وجود دارد تا به استانداردهای لازم در دروس معارف اسلامی دست پیدا کنیم و از نظر شاخص استاد دانشجو، تعداد اساتید عضو هیئت علمی کمتر از میزانی است که باید باشد.

معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی:

 

غلامحسین گرامی امروز در  قم با اشاره به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اظهار کرد: در مقطع کارشناسی ارشد به جز طلاب حوزه علمیه قم جذب دیگری وجود ندارد و این امر از شرایط جذب دانشجو در این مقطع است.

وی با اشاره به فعالیت 7 هزار استاد معارف اسلامی گفت: فاصله زیادی وجود دارد تا به استانداردهای لازم در دروس معارف اسلامی دست پیدا کنیم و از نظر شاخص استاد دانشجو، تعداد اساتید عضو هیئت علمی کمتر از میزانی است که باید باشد.

معاون آموزشی دانشگاه معارف اسلامی خاطرنشان کرد: با ظرفیت بیشتری باید به مسئله جذب ادامه دهیم تا پشتیبانی لازم را از این دروس داشته باشیم، البته رشته مدرسی معارف اسلامی اختصاص به دانشگاه معارف ندارد و در برخی از دانشگاه‌های دیگر مانند فردوسی مشهد، اصفهان و... مجوز جذب دانشجو اخذ کرده‌اند.

وی ادامه داد: هیچ دانشگاهی مانند دانشگاه معارف اسلامی و به گستردگی این دانشگاه به جذب دانشجوی معارف اسلامی نمی‌پردازد، این دانشگاه تاسیس شده تا به تربیت نیرو برای دروس معارف پرداخته و به صورت جدی‌تر این مسئله پیگیری شود.

گرامی خاطرنشان کرد: تا کنون سه دوره در رشته توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی جذب دانشجو صورت گرفته که سه گرایش مشاوره،‌ تبلیغ دین و مدیریت فرهنگی دارد.

وی عنوان کرد: این دوره برای تربیت نیرو برای دفاتر نهاد رهبری دانشگاه‌ها است و برای کارهای تبلیغی و خدمت‌رسانی در دانشگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و مشاوره کاربرد دارد./ فارس

آدرس کوتاه :