جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در قم رو به کاهش است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در قم رو به کاهش است


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با اشاره به کاهش خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد گفت: پایان سال ۸۷، حدود ۵.۳ درصد از مردم قم تحت پوشش بودند و این میزان در سال جاری به ۳.۱ درصد کاهش یافته است.

جلالی خبر داد؛

عبدالله جلالی ظهر شنبه در دیدار با آیت الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به فعالیت کمیته امداد امام خمینی(ره) در عرصه اجتماعی اظهار داشت: در زمینه توانمندسازی و اشتغال جوانان در سال جاری ۱۲۵۰ شغل با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

وی افزود: کمیته امداد همچنین در جهت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند و در این زمینه در سال جاری ۴۱۵۰ نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با شاره به نخبه بودن ۸۰ دانشجویی مددجو عنوان کرد: در جهت ارتقای سطح علمی و دانش، کمیته امداد از دانش آموزان و دانشجویان مددجو نیز حمایت می‌کند و بیش از ۴۲۰۰ دانش آموز و هزار دانشجو در رشته‌های مختلف را تحت پوشش خود قرار داده است.

جلالی ابراز کرد: کمیته امداد در جهت کمک به ازدواج جوانان و سرپرست خانوار برنامه‌هایی در دستور کار دارد و سالیانه ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ ازدواج را با ارائه آموزش‌های لازم در قم ساماندهی می‌کند.

ارائه مسکن به بیش از ۸۰۰ خانواده تحت حمایت

وی با اشاره به ارائه مسکن به نیازمندان تصریح کرد: طی سه سال گذشته بیش از ۸۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد صاحب مسکن شدند که عموما با کمک خیران و بدون دریافت تسهیلاتی از بانک‌ها مسکن‌ها به نیازمندان ویل شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، افزود: طی سال‌های گذشته خانوارهای تحت حمایت در استان قم رو به کاهش بوده‌اند به گونه‌ای که پایان سال ۸۷ پنج و سه دهم درصد از مردم قم تحت پوشش بودند و این میزان در سال جاری به سه و یک دهم درصد کاهش یافته است.

آدرس کوتاه :