جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تعداد زمین‌های تنیس در قم افزایش یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تعداد زمین‌های تنیس در قم افزایش یابد


دبیر هیئت تنیس قم با بیان اینکه قم یکی از ۳ قطب برتر تنیس پایه کشور است، گفت:تعداد زمین‌های تنیس در قم افزایش یابد.

خاتمی خبر داد؛

سید مقتدا خاتمی اظهار داشت: در حال حاضر نفرات اول و دوم رنکینگ تنیس زیر 18 سال و نفر اول رنکینگ تنیس زیر 16 سال کشور قمی هستند و بیش از 10 تنیسور قمی دیگر نیز در رنکینگ برترین‌های تنیس پایه کشور قرار دارند.

وی افزود: این افتخارات سبب شده قم یکی از 3 قطب برتر تنیس پایه کشور باشد و خوشبختانه وضعیت استعدادیابی و آموزش در تنیس قم به حدی مطلوب است که در صورت لغزش هر یک از قهرمانان ما، نفرات دیگری از تنیس قم آماده جایگزینی هستند.

دبیر هیئت تنیس قم گفت: برنامه استعدادیابی تنیس ویژه نونهالان زیر 10 سال نیز برگزار شده است، در صورتی که امکانات و شرایط سخت‌افزاری اجازه دهد سال به سال تنیسورهای آموزش‌دیده و جوانی را وارد عرصه تنیس کشور می‌کنیم.

خاتمی بیان کرد: امکانات سخت‌افزاری تنیس قم با سایر استان‌ها غیر‌قابل مقایسه است چنان که در استان قم تنها 6 زمین تنیس فعال وجود دارد که 4 زمین در اختیار هیئت تنیس است و 2 زمین خصوصی نیز در قم وجود دارد و این تعداد زمین برای استانی که یکی از استان‌های برتر پایه کشور بوده بسیار کم است.

وی عنوان کرد: همه استان‌هایی که برای رشد تنیس با قم رقابت دارند بالاتر از 100 زمین تنیس در استان خود دارد و وقتی افتخارات تنیسورهای قمی را با سایر استان‌ها با رقم تعداد زمین 6 زمین برای قم و 100 زمین برای استان رقیب مقایسه می‌کنیم به استعداد و پشتکار تنیسورهای قمی پی می‌بریم.

دبیر هیئت تنیس قم تصریح کرد: تمام تمرکز هیئت تنیس امسال بر روی حضور در لیگ برتر تنیس بزرگسالان است و توانسته‌ایم در زمینه جذب اسپانسر نیز گام‌هایی برداریم که البته هنوز کافی نیست و باید بتوانیم هزینه‌های حضور در لیگ برتر را از بخش خصوصی تأمین کنیم.

خاتمی خاطرنشان کرد: توسعه تنیس قم تنها در بعد مردان پیشرفت نداشته و در بخش بانوان نیز امسال 2 تیم در لیگ برتر بانوان داریم و نازنین سادات حسینی نیز چندی پیش به تیم ملی نونهالان زیر 14 سال فراخوانده شده است.

آدرس کوتاه :