جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تعریف 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 2 میلیارد تومان در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تعریف 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 2 میلیارد تومان در قم


معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قم با تاکید بر اینکه خروج از شرایط نامطلوب اقتصادی مورد توجه مسئولان استانی قرار گرفته است، گفت: 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 2 تا 3 هزار میلیارد تومان در استان قم تعریف شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قم مطرح کرد

 سید حسن رضوی پنج‌شنبه‌شب در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان قم با بیان اینکه استان قم رتبه نوزدهم معدن را در کشور به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: ظرفیت‌های استان قم می‌تواند جایگاه این استان را در رتبه‌بندی‌های کشوری افزایش دهد اما تاکنون بهره‌برداری مناسبی از این ظرفیت‌ها انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در قالب سیاست‌های برنامه ششم باید به استفاده از ظرفیت‌های استانی در سطح ملی توجه داشته باشیم، تصریح کرد: استان قم باید طی پنج سال آینده جزء 6 استان معدنی کشور شود زیرا بسترهای این امر در استان قم وجود دارد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قم از وجود وضعیت اقتصادی نامناسب در استان قم یاد کرد و گفت: برای برطرف‌سازی مشکلات اقتصادی استان قم گام‌های مناسبی برداشته شده است اما امیدواریم با اعمال تغییراتی در زمینه تسهیلات مالی و پرداخت‌های مالیاتی بتوانیم به دستاوردهای گسترده‌تری برسیم.

وی با تاکید بر اینکه خروج از شرایط نامطلوب اقتصادی به سمت اقتصاد مطلوب مورد توجه مسئولان استانی قرار گرفته است، عنوان کرد: 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 2 تا 3 هزار میلیارد تومان در استان قم تعریف شده است.

رضوی با بیان اینکه بسترهای سرمایه‌گذاری‌های کلان در استان قم مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: با وجود شرایط رکود کنونی و مشکلات ادارات استانی در بخش آب و برق هزینه‌های بسیاری برای شهرک‌ها انجام می‌شود اما اکنون با افزایش هزینه تولید سرمایه‌گذاران نمی‌توانند ورودی در عرصه صنعتی داشته باشند.

وی بر ورود مستقیم دولت و مجلس برای برطرف‌سازی مشکلات زیرساختی بخش صنعت تاکید کرد و گفت: امیدواریم با برگزاری نشست‌ها و جلسات تخصصی مسئولان ملی بتوانند بسترهای مورد نیاز برای رفع مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت را فراهم سازند.

// فارس

آدرس کوتاه :