رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تفکر انقلابی برآمده از نظام جمهوری اسلامی - صفحه اصلی

 

 

تفکر انقلابی برآمده از نظام جمهوری اسلامی

تفکر انقلابی برآمده از نظام جمهوری اسلامی


یک عضو هیئت علمی دانشگاه در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که انتخابات از جمله عوامل قدرت یک کشور در عرصه ی بین الملل است گفت:مهم ترین عامل قدرت ملی یک کشورجمعیت است جمعیتی که جوان است و در راستای نظام سیاسی خود قرار بگیرد.

 

عظیمی شوشتری افزود:ملتی که قانون اساسی یک کشور را قبول داشته باشد در انتخابات شرکت می کند.

 

وی خاطرنشان کرد:ایران در عرصه بین الملل به قدرتی اتکا ندارد،به ملت خود متکی است و انتخابات نقش اساسی در جمهوری اسلامی دارد.

 

این استاد دانشگاه عنوان کرد:دشمنان ایران،میزان استقامت و توانمندی کشور را بر اساس حضور مردم در انتخابات می سنجد لذا در مقطعی تلاش می کردند مردم در انتخابات شرکت نکنند.

 

عظیمی شوشتری در ادامه گفت:ایران کشور جهان سومی است اما به دلیل اهمیت ایران در عرصه بین الملل و حمایت مردم از نظام ،نتیجه انتخابات برای دشمنان اهمیت دارد تا جایی که  خبرگزاری های بزرگ اقدام به پخش مناظره های انتخاباتی ایران کردند.

 

وی افزود:انتخابات فقط در مسایل داخلی نمود ندارد،دشمنان از جریانی که در راستای منافع آن ها حرکت کند و در تحولات منطقه تاثیر گذارباشد، حمایت می کنند.

 

این استاد دانشگاه در خصوص جایگاه شورای شهر و روستا در قانون اساسی گفت: شوراها در جمهوری اسلامی  نماد مردم سالاری دینی است و تجلی حضور مردم در امور محلی منطقه ای و روستایی و شهری است.

 

عظیمی شوشتری عنوان کرد:شوراها با تصمیم گیری در امور مختلف شهری و با انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد شهرداری نقش بسزایی در امور شهری دارد.

 

وی با بیان این که شورا نهاد سیاسی نیست گفت:شورا با نقش ادارای ،تخصصی ،عمرانی و رفاهی نهادی اجرایی است.

 

این استاد دانشگاه عنوان کرد:عضو شورا باید در وهله اول در مسایل شهری خود اطلاعات کامل داشته باشدونقاط ضعف و قوت شهر را بداند تا با ورود به شورا برای برطرف کردن نقاط ضعف گام بردارد.

 

وی افزود:یک عضو شورای شهر باید آمادگی اولیه برای ورود به شورا را  داشته و متخصص و متعهد باشد.

 

عظیمی شوشتری خاطرنشان کرد:مهم ترین ویژگی عضو شورای شهر، انقلابی بودن و پشتکار فراوان متکی به عقلانیت است.

 

وی در خصوص ویژگی انقلابی بودن گفت:ما در جهانی زندگی می کنیم که کشورها در فضای رقابتی به سر می برند،در ایران ما در داخل و بیرون متکی به خود هستیم و دشمنان می خواهند جلوی حرکت توفنده به سمت گسترش نفوذ بین الملل و حل مشکلات داخلی را بگیرند.

 

عظیمی شوشتری با بیان این که تفکر انقلابی برآمده از نظام و مبانی جمهوری اسلامی است گفت:زمانی که انقلابی عمل کردیم با وجود تحریم ها مدرن ترین موشک ها را ساختیم.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.