سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

تفکر جزیره‌ای عامل اصلی مشکل در مدیریت شهری است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تفکر جزیره‌ای عامل اصلی مشکل در مدیریت شهری است


عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: تفکر جزیره‌ای بر اساس معیارهای گوناگون مشکل اصلی در بروز مشکلات مدیریت شهری هستند.

عضو شورای شهر قم:

 وحید شایسته‌نیک پیش از ظهر امروز در یکصد و سی‌امین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر لزوم یکپارچگی فرهنگی در قم اظهار کرد: تفکر جزیره‌ای مشکل اصلی فرهنگ قم است و در گام نخست باید به خود بقبولانیم که جزایر جداگانه از یکدیگر نداریم و نباید این تفکر حاکم باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه جزیره‌ای فکر کردن بر اساس گرایشات سیاسی هم مشکلاتی را به وجود می‌آورد گفت: اگر می‌خواهیم همدل و همزبان باشیم، باید حداقل در مدیریت شهری این مسائل را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: حتی در میان شهرداری‌های مناطق و رشته‌های تحصیلی در استانداری تفکر جزیره‌ای وجود دارد و این امر در همه اقشار حتی تحصیل‌کردگان هم دیده می‌شود.

شایسته‌نیک با اشاره به لزوم وجود ساختارهای هماهنگ برای مدیریت شهری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان‌های مشترک میان استانداری و شهرداری وجود دارد که ظرفیتی مناسب برای ایجاد ساختارهای هماهنگ هستند؛ برگزاری جلساتی به منظور تحقق این امر ضروری است.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: استفاده از توان بخش خصوصی و تغییر در ساز و کارهای مربوط به این امر از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار گیرند چه اینکه می‌بینیم گاهی در شورای شهر، مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری تصویب می‌شوند اما در فرمانداری و بازرسی، اصل قضیه زیر سئوال می‌رود.

وی با بیان اینکه در شورای شهر بر اساس منابع داخلی شهرداری برنامه‌ریزی‌هایی صورت می‌گیرد گفت: در میانه امر ناگهان استانداری به مسائلی می‌پردازد که قرار است از منابع شهری بهره ببرند که با توجه به گذشتن از موسم بودجه‌ریزی، این امر مشکلاتی را به وجود می‌آورد و نمی‌توان انعطاف لازم را داشت.

شایسته‌نیک بیان کرد: پیشنهاد این است که سال آینده، با حضور نمایندگانی از استانداری در فصل نگارش بودجه شهری، هماهنگی‌های لازم انجام شود.

// فارس

آدرس کوتاه :