جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تقاطع عماریاسر – 15 خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تقاطع عماریاسر – 15 خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد


شهردار قم با اشاره به برخی از مشکلات اجرایی در پروژه عماریاسر – 15 خرداد، از به بهره‌برداری رسیدن این پروژه در اوایل سال آینده خبر داد.

سق

مرتضی سقاییان‌نژاد در حاشیه بازدید استاندار قم از روند اجرای پروژه‌های عمرانی در قم بیان کرد: در حال حاضر شهرداری قم اجرای 14 پروژه نیمه تمام را در دستور کار دارد و امروز همراه با استاندار قم از سه پروژه بازدید به عمل آمد.

وی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کاری شهرداری قم قرار دارد گفت: یکی از پروژه‌هایی که مورد بازدید قرار گرفت تقاطع عمار یاسر و 15 خرداد بود که قرار بوده است اردیبهشت ماه به بهره‌برداری برسد.

شهردار قم با اشاره به مشکلات پیش روی پروژه تقاطع غیرهمسطح عمار یاسر افزود: این مشکلات موجب شده است که اجرای این پروژه یک سال به تاخیر بیفتد.

وی در خصوص زمان به بهره‌برداری رسیدن این پروژه خاطرنشان کرد: طبق جدول زمانبندی ارائه شده از سوی پیمانکار پروژه،‌در سال آینده شاهد به بهره‌برداری رسیدن این پروژه خواهیم بود.

سقاییان نژاد با اشاره به اینکه باید تسریع در پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی مورد تاکید قرار گیرد افزود:‌ باید با کار چند شیفته در پروژه‌های عمرانی روند اجرای پروژه‌ها را سرعت ببخشیم چرا که این پروژه‌ها با زندگی مردم ارتباط مستقیم داشته و با بهره‌برداری از آنها طعم خوش خدمت را به مردم بچشانیم.

وی در ادام به روند اجرای بلوار مرجعیت که بلوار جمهوری را به منطقه پردیسان متصل می‌کند یادآور شد: در روند اجرای این پروژه که 5.9 کیلومتر طول دارد شاهد همکاری بنیاد مسکن با شهرداری بوده‌ایم.

شهردار قم عمده مشکل این پروژه را تملکات واقع در مسیر اجرای پروژه عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکل کمیته ویژه تملکات تشکیل شده و در کنار پیمانکار پروژه قرار گرفته است تا نسبت به رفع مشکلات پیش رو اقدام کند.

وی همچنین به فروش 330 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه مترو قم اشاره کرد و افزود: هفته آینده شاهد واریز 185 میلیارد تومان به حساب شهرداری خواهیم بود و پس از واریز این اعتبار در اختیار قرارگاه خاتم برای اجرای پروژه مترو قرار می‌گیرد.

سقاییان نژاد با اشاره به اینکه در استان قم شرایط خوبی حاکم بوده و وحدت و همدلی بین مدیران وجود دارد گفت: با تکیه بر این وحدت می‌توانیم نسبت به حل مشکلات اهتمام داشته باشیم و استانداری قم نیز حمایت‌های لازم را در این مسیر برای خدمت به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) از شهرداری خواهد داشت.

آدرس کوتاه :