جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تقدیر از صنعتگران و معدنکاران نمونه در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تقدیر از صنعتگران و معدنکاران نمونه در قم


صنعتگران و معدنکاران نمونه قمی طی مراسمی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیر شدند.

با حضور علی لاریجانی انجام شد

 مراسم تقدیر از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان قم پنج‌شنبه‌شب به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان در سالن همایش سینما ونوس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: ‌359 واحد صنعتی در استان قم با حجم سرمایه‌گذاری 173 میلیارد ریال و اشتغال بیش از 8 هزار نفر راکد است که از سال گذشته تاکنون 44 واحد با تلاش مسئولان استانی از حالت رکود خارج شده و به قشر صنایع فعال پیوسته است اما امیدواریم دیگر واحدهای راکد نیز آسیب‌شناسی و به بخش صنایع فعال اضافه شوند.

احمد ذاکری با اشاره به اینکه در بخش معدن اشتغالی برای 18 هزار نفر وجود دارد، ابراز کرد: اتمام طرح‌های نیمه‌تمام یکی از دستورات سازمان صنعت، معدن و تجارت است که در استان قم اتمام طرح‌های دارای 60 تا 80 درصد پیشرفت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: ‌359 واحد صنعتی در استان قم با حجم سرمایه‌گذاری 173 میلیارد ریال و اشتغال بیش از 8 هزار نفر راکد است که از سال گذشته تاکنون 44 واحد با تلاش مسئولان استانی از حالت رکود خارج شده و به قشر صنایع فعال پیوسته است اما امیدواریم دیگر واحدهای راکد نیز آسیب‌شناسی و به بخش صنایع فعال اضافه شوند.

محمد فراهانی با اشاره به اینکه در بخش معدن اشتغالی برای 18 هزار نفر وجود دارد، ابراز کرد: اتمام طرح‌های نیمه‌تمام یکی از دستورات سازمان صنعت، معدن و تجارت است که در استان قم اتمام طرح‌های دارای 60 تا 80 درصد پیشرفت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قم نیز از وجود وضعیت اقتصادی نامناسب در استان قم یاد کرد و گفت: برای برطرف‌سازی مشکلات اقتصادی استان قم گام‌های مناسبی برداشته شده است اما امیدواریم با اعمال تغییراتی در زمینه تسهیلات مالی و پرداخت‌های مالیاتی بتوانیم به دستاوردهای گسترده‌تری برسیم.

سید حسن رضوی با تاکید بر اینکه خروج از شرایط نامطلوب اقتصادی به سمت اقتصاد مطلوب مورد توجه مسئولان استانی قرار گرفته است، عنوان کرد: 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 2 تا 3 هزار میلیارد تومان در استان قم تعریف شده است.

در پایان این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسیدن به اقتصادی بدون تکیه به نفت و گاز از سیاست‌های رهبر انقلاب اسلامی است، گفت: با سقوط قیمت نفت وضعیت اقتصادی جامعه اسلامی به نابسامانی رسید در صورتی که اگر اقتصاد کشور به کالاهای دیگر متکی بود این مشکل رخ نمی‌داد.

علی لاریجانی حمایت از بخش خصوصی را یکی از راهکارهای برطرف‌سازی مشکلات اقتصادی کشور دانست و مطرح کرد: اقتصاد با کمک بخش خصوصی در کشورهای مختلف رشد کرده و بازارهای بین‌المللی تبدیل شده است؛ ضوابط باید به شیوه‌ای باشد که فعالیت بخش خصوصی فراهم شود و مسئولان مختلف کشوری از این امر حمایت کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :