جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تقدیم 48 هزار شهید سندی پرافتخار بر ولایتمداری ارتشیان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تقدیم 48 هزار شهید سندی پرافتخار بر ولایتمداری ارتشیان است


رییس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تقدیم بیش از 48 هزار شهید از ارتش در راه اسلام و انقلاب، سندی پرافتخار و گویا بر ولایتمداری و عزتمندی نیروهای ارتش است.

حجت الاسلام آل هاشم؛

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در حاشیه حضور بر مزار شهید سپهبد قرنی در قم، با بیان اینکه شهید سپهبد قرنی و شهید صیاد شیرازی اولین و آخرین شهدای ترور از ارتش جمهوری اسلامی بودند، افزود: ارتشیان جان برکف علاوه بر همراهی با انقلاب، در ماه های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین دوران هشت سال دفاع مقدس نیز در کنار سایر نیروهای مسلح به خوبی نقش آفرینی کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه ما امروز باید حرکت در مسیر شهدا و عمل به وصایای عمیق و عرفانی آنان را نصب العین خود قرار دهیم، خاطرنشان کرد: یکی از جلوه های ممتاز وصایای شهدا اطاعت از ولایت فقیه است و لازم است تا با چاپ و نشر وصیتنامه های شهدا و تجلیل از خانواده های معظم آنان، نسبت به مقام رفیع شهید و شهادت ارج نهاده و فرهنگ عاشورایی سال های دفاع مقدس را در جامعه گسترش دهیم.

وی حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور را یکی دیگر از عوامل ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه برشمرد و ادامه داد: خاطرات فرماندهان و حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس باید ثبت و ضبط شود تا شرح حماسه آن دوران، از زبان کسانی که خود مستقیم در معرکه نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، به نسل جوان جامعه منتقل شود.

آل هاشم در ادامه با اشاره به شخصیت شهید قرنی، گفت: آن زمانی که دشمنان ایجاد ارتش خلقی و انحلال ارتش را طرح ریزی می کردند، حضرت امام(ره) شهید سپهبد قرنی را منصوب کردند تا ارتش را ساماندهی و بازسازی کند.

وی افزود: این شهید بزرگوار که علاقه اش به حضرت امام(ره) کاملا مشهود بود، با نهایت تلاش ماموریت محوله را انجام داد به طوری که برخی چهره های مطرح به ارتش بازگردانده شدند.

شهید سپهبد محمد ولی قرنی نخستین رییس ستاد مشترک ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که بدست گروهک تروریستی فرقان در روز سوم اردیبهشت 1358 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

آدرس کوتاه :