جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تلاش برای انتقال جان‌باختگان فاجعه منا به کشور با جدیت ادامه یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تلاش برای انتقال جان‌باختگان فاجعه منا به کشور با جدیت ادامه یابد


آیت الله جوادی آملی گفت: تلاش و کوشش برای انتقال جان باختگان به کشور تا آخرین نفس انجام شود اما در صورتی که این کار محقق نشد بازماندگان نگران نباشند زیرا جانباختگان در سرزمینی ویژه به خاک سپرده شده‌اند.

آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر بهداشت:

 آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: آل سعود باید این موضوع را بداند که کعبه اهرام مصر نیست و مطاف و قبله مسمانان است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه همه زندگی ما با کعبه در ارتباط است افزود: مرگ و زندگی ما با این خانه ارتباط دارد و تا زمان مرگ خود و پس از آن با او هستیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه آل سعود ادعای خادم الحرمین بودن را دارد گفت: آل سعود در روز روشن به کشور مسلمان و فقیر یعنی یمن حمله کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین خدمات عربستانی‌ها را یمنی‌ها ارائه می‌کردند افزود: مردم یمن بسیار مردم خوبی هستند و این در حالی است که آن‌ها در روز روشن به این کشور تجاوز کردند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه کعبه در اسارت است و باید آزاد شود، گفت: حجاج در منا شهید گونه جان باختند؛ به جانباختگان واقعه منا گفتند که دیه پرداخت می‌کنند و باید حقوق این جان‌باختگان مانند دیه شبه عمد لحاظ شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به حضور مسلمانان با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف در موسم حج تصریح کرد: مسلمانان اعم از حوزویان و دانشگاهیان باید به این فکر باشند که حرمین از دست آل سعود آزاد شده و بین المللی شود.

وی با اشاره به دفن کردن اجساد جانباختگان حادثه منا بیان کرد: انسان است که به زمان و مکان شرف می‌بخشد؛ قداست روح در سرزمین وحی کم نیست و کسانی که جان@باختگانشان در سرزمین وحی به خاک سپرده شدند نگران نباشند.

آیت الله جوادی آملی افزود: تلاش و کوشش برای انتقال جان باختگان به کشور تا آخرین نفس انجام شود اما در صورتی که این کار محقق نشد بازماندگان نگران نباشند زیرا جانباختگان در سرزمینی ویژه به خاک سپرده شده‌اند./تسنیم

آدرس کوتاه :