جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تمامی پروژه‌های مسکن مهر قم تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۹۴ تکمیل می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تمامی پروژه‌های مسکن مهر قم تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۹۴ تکمیل می‌شود


معاون امور عمرانی استاندار قم از بهره برداری ۴۰۱۲ واحد مسکن مهر در قم همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: تمامی پروژه‌های مسکن مهر قم تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۹۴ تکمیل می‌شود.

دلاوری خبر داد؛

جواد دلاوری در دومین جلسه شورای مسکن استان قم، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) به روند اجرای طرح مسکن مهر در استان قم اشاره کرد و گفت: احداث ۴۶ هزار واحد مسکن مهر با احتساب احیای بافت فرسوده در تعهدات استان بوده است که تا کنون ۳۴ هزار واحد آن تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است.

وی به افتتاح ۴۰۱۲ واحد دیگر در دهه فجر سالجاری اشاره کرد و گفت: با احتساب این تعداد، ۳۸ هزار واحد افتتاح و به بهره برداری رسیده است که هشت هزار واحد مانده در ۶ ماهه نخست سال ۹۴ تکمیل و تحویل خواهد شد.

دلاوری در ادامه در خصوص روند مثبت ساخت واحدهای مسکن مهر در استان قم گفت: خوشبختانه تمامی دستگاه‌های ذی ربط در امر احداث این واحدها و تکمیل خدمات زیربنایی آن ساعی و پرتلاش ظاهر شده‌اند که جا دارد از آنان تشکر شود.

از دیگر مباحثی که در این جلسه معاون استاندار قم به آن اشاره کرد احداث تصفیه خانه و فاضلاب محلات مسکن مهر بود که مقرر شد جلسه‌ای با حضور شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان قم جهت این امر تشکیل شود.

احداث مجتمع‌های خدماتی تجاری در محلات مسکن مهر قم

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم نیز در این جلسه به بحث ساماندهی و احداث مجتمع‌های خدماتی تجاری در محلات مسکن مهر استان قم پرداخت و گفت: اداره کل راه و شهر سازی استان قم طراحی احداث مجتمع‌های خدماتی، تجاری را در اراضی محلات مسکن مهر که دارای کاربری تجاری هستند را آغاز کرده که نحوه ورود این اداره کل به آن و ضوابط و اگذاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

محسن بهشتی از دیگر ضروریات محلات مسکن مهر استان به احداث اماکن آموزشی در قالب مدرسه اشاره کرد و گفت: می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا با رعایت ضوابط و مقررات، کلیه زمین‌هایی که قابلیت کاربری آموزشی را دارند به ادارات کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش واگذار شود تا خیرین امر مدرسه سازی بهتر به این مقوله ورود نمایند.

وی در ادامه به مشکلات به وجود آمده در خصوص تهیه صورت مجالس تفکیکی پرداخت و گفت: جهت تسریع در روند اخذ صورت مجالس تفکیکی جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذی ربط در اسرع وقت تشکیل تا نسبت به رفع موانع موجود اقدام شود.

وی در پایان از خدمات شهرداری پردیسان در احداث معابر عمومی و همچنین دیگر همکاری‌ها تشکر کرد./خبرگزاری مهر

آدرس کوتاه :