سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

تمام ظرفیت‌ها برای احیای امر به معروف در کشور مورد استفاده قرار گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تمام ظرفیت‌ها برای احیای امر به معروف در کشور مورد استفاده قرار گیرد


مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز مسئله بدحجابی در جامعه برطرف نشده است، گفت: باید در تمام کشور امر به معروف و نهی از منکر باشد؛ قدرت و امکانات وجود دارد و این مسئله را رفع کنید.

سب

آیت الله جعفر سبحانی در دیدار با شهردار تهران، با اشاره به آیه 41 سوره حج، اظهار داشت: 22 بهمن یکی از مصادیق این آیه است؛ قرآن ما همانند آفتاب است که بر تمام آفاق می‌تابد و اختصاص به یک قرن ندارد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در نظام سابق چندسال تلاش می‌کردیم تا دبیرستان علوی را راه اندازی کنیم و هرگز اجازه نمی‌دادند یک دانشکده داشته باشیم؛ بستر امور دست کسانی بود که نسبت به دین علاقه‌ای نداشتند اما خداوند در 22 بهمن همه نهاد‌ها را در اختیار روحانیت قرار داد.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر اینکه برای نعمت باید شکر کرد، گفت: شکر نعمت این است که نظام را تحت چهار اصل نماز، صدقه، امر به معروف و نهی از منکر نگاه داریم.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه امروز مسئله بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه حل نشده است، اظهار داشت: باید در تمام کشور امر به معروف و نهی از منکر باشد؛ قدرت و امکانات وجود دارد و این مسئله را رفع کنید.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: بخش فرهنگی شهرداری تهران قوی است، اماباید قوی‌تر نیز شود.

آیت الله سبحانی بر لزوم وجود گلدسته در مساجد تاکید کرد و گفت: مهمانان خارجی که به کشور می‌آیند نسبت به این مسائل دقت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران مسائل دینی را در تخریب منازل و طرح‌ها رعایت کند و البته نباید مردم نیز جلوی پیشرفت‌ها را بگیرند یا طمع ورزی کنند، اما حتما باید رضایت طرفین صورت گیرد؛ این مسئله گاهی در شهر قم رعایت نمی‌شود.

آدرس کوتاه :