جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تمام کارگران ساختمانی قم تا پایان برنامه پنجم بیمه می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تمام کارگران ساختمانی قم تا پایان برنامه پنجم بیمه می‌شوند


مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم گفت: تعداد زیادی از کارگران ساختمانی استان قم بیمه شده اند و مابقی هم حتما تا پایان برنامه پنجم بیمه می‌شوند.

موسوی خبر داد؛

مجتبی موسوی پیش از ظهر امروز در بیمارستان امام رضا (ع) قم در جمع خبرنگاران با اشاره به الکترونیکی شدن 12 خدمت از خدمات سازمان تامین اجتماعی استان اظهار داشت: با این کار از مراجعه 13 هزار نفر ارباب رجوع به به سازمان‌های تامین اجتماعی استان جلوگیری شده است.

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی قم افزود: با الکترونیکی کردن فیش مستمری بگیران نیز برای دریافت حقوق از این سازمان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ادوار و سنوات گذشته بیمه شدگان باید مبلغ بیمه خود را هر سه ماه یکبار پرداخت می‌کردند گفت: در حال حاضر این قانون تغییر کرده و بیمه شدگان ماهانه و یا هر چند ماه یک بار تا یک سال می‌توانند حق بیمه را به صورت یک جا پرداخت کنند.

موسوی همچنین تصریح کرد: کلیه بیمه شدگان می‌توانند با مراجه به آدرس https://savabegh.tamin.ir با ورود اطلاعات درخواست شده مثل شماره کارت ملی یا شماره شناسنامه و شماره بیمه از سابقه و سنوات بیمه خود مطلع شوند.

وی با اشاره به راه اندازی شعبه 4 سازمان تامین اجتماعی در منطقه نیروگاه گفت: هم اکنون در استان قم سه هزار کارگر، حدود هفتصد هزار نفر مستمری بگیر، 237 هزار نفر بیمه شده با 717 هزار نفر تحت تکفل، در 27 صنف مختلف تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قم هستند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم ‌گفت: هم اکنون در کل کشور 40 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی کشور هستند که از این تعداد 96 هزار نفر در کشور و 38 هزار نفر در کل استان قم از کارکنان سازمان تامین اجتماعی هستند.

موسوی با بیان این نکته که اگر شخصی که در مشاغل سخت مشغول است 20 سال متوالی و 25 سال متناوب کار کرده باشد بازنشست می‌شود، افزود: تعدادی از کارگران ساختمانی بیمه شده اند و مابقی هم حتما تا پایان برنامه پنجم بیمه می‌شوند.

وی تصریح کرد: نزدیک به 27 میلیارد و پانصد تومان در بخش درمان و 40 میلیارد تومان در سال درآمد مستمری بگیران است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم با اشاره به اینکه آمار بازرسی‌ها از سال گذشته 20 درصد افزایش داشته، گفت: سیزده هزار و دویست و شصت و نه مورد بازرسی در سال گذشته انجام شده است.

آدرس کوتاه :