جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

تنیسور قمی به جمع مدعیان قهرمانی جشنواره بزرگ تنیس راه یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تنیسور قمی به جمع مدعیان قهرمانی جشنواره بزرگ تنیس راه یافت


تنیس‌باز مستعد و آینده‌دار استان قم با عملکردی درخشان موفق به کسب مجوز حضور در جمع مدعیان قهرمانی جشنواره بزرگ تنیس کشور شد.

با پایان رقابت‌های مرحله مقدماتی

 در شرایطی که مجموعا 20 تنیس‌باز به نمایندگی از هیئت تنیس استان قم به رقابت‌های جشنواره بزرگ تنیس کشور اعزام شده‌اند در پایان دیدارهای مرحله مقدماتی برای شناخت راه‌یافته‌ها به جدول اصلی، مهدی آدابی از قم موفق‌ترین چهره‌ لقب گرفت.

رقابت‌های جدول اصلی جشنواره بزرگ تنیس کشور در حالی از امروز در زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی آزادی آغاز می‌شود که نمایندگان قم در چهار رده سنی به این دوره از مسابقات اعزام شده‌اند و بخت خود را برای کسب عناوین برتر این پیکارها مورد آزمایش قرار می‌دهند.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون تنیس، رقابت‌های جدول مقدماتی جشنواره بزرگ تنیس کشور با برگزاری هشت دیدار در رده‌های سنی مختلف برگزار شد و در پایان نفرات راه یافته به جدول اصلی بازی‌ها در حالی مشخص شدند که یک نماینده از قم نیز بین آنها حضور داشت.

بر این اساس در رده سنی بزرگسالان امین انوری، حامد یزدی، منوچهر کمالی، اصلان منتخب، امیرمحمد ادب‌جو، فرزاد رحیمی، محمد مهبد و صابر رستم‌پور موفق به کسب مجوز حضور در جدول اصلی بازی‌ها شدند و در بین آنها نماینده‌ای از قم جواز صعود کسب نکرد.

در رده سنی زیر 14 سال پسران امیرمحمد ولی‌زاده، علی سیفی، ارشیا غصیانی، علیرضا بهزادپور، کیان کاظمی، پرشان گیاهی، امیر حسین ایجادی و آریا لک نفراتی بودند که با کسب نتایج مورد نظر فرصت حضور در جدول اصلی بازی‌ها را به دست آوردند.

در رده سنی زیر 18 سال پسران جشنواره بزرگ تنیس کشور محمد میرزایی، محمدامین جلالی، حسین نوش‌زاده، سهیل لطفی، محمد نظری‌منش، علی گنجی، بردیا احمدی یزدی و مهدی ادابی به جدول اصلی صعود کردند در حالی که نماینده موفق قم در این رده سنی مهدی آدابی است.

در رده سنی بزرگسالان بخش بانوان نیز آتوسا گیوی، نادیا حجت‌الاسلامی، رخشنده آقاجانی، عسل عزیزی، بهناز کریمی، آذین بیگدلی، زهره کفاشیان و رها بهرامی با برتری مقابل حریفان خود به جدول اصلی بازی‌ها راه یافتند تا از امروز به مصاف حریفان خود بروند.

این موفقیت در حالی نصیب نماینده تنیس قم شد که این دوره از مسابقات جایزه بزرگ تنیس کشور در 2 بخش آقایان و بانوان و در بخش‌های انفرادی زیر 14 و 18 سال پسران، انفرادی زیر 14 سال دختران و انفرادی زیر 10 سال پسران و دختران برگزار می‌شود.

همچنین از سوی فدراسیون تنیس کشورمان رقابت‌های 2 نفره نیز در رده‌های سنی زیر 14 سال، زیر 18 سال، آزاد و بالای 40 سال برنامه‌ریزی شده است و تنیسورها به مدت یک هفته برای کسب جایزه نقدی بازی‌ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

این در حالی است که مدیریت این دوره از رقابت‌ها بر عهده بردیا صمصامی است و سینا ابراهیمیان به عنوان سرداور در بخش بزرگسالان، علی تهرانی به عنوان سرداور رده‌های سنی پسران و شهرزاد لازم‌زاده نیز به عنوان سرداور بخش بانوان حضور دارند.

// فارس

آدرس کوتاه :