جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تنیسور قم برترین تنیس‌باز کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تنیسور قم برترین تنیس‌باز کشور شد


رئیس هیئت تنیس استان قم گفت: تنیسور مستعد و آینده‌دار قم از سوی فدراسیون تنیس به عنوان برترین تنیس‌باز کشور در رده سنی زیر 18 سال معرفی شد.

در رده سنی زیر 18 سال

غلامرضا خانی امروز در قم، اظهار کرد: هیئت تنیس استان قم تمام داشته‌های خود را از سرمایه‌گذاری وسیع باشگاه‌های فعال این رشته بر روی رده‌های سنی پایه دارد و بر همین اساس قم در سال‌های اخیر همواره یکی از استان‌های مدعی و مطرح تنیس کشور است.

وی ادامه داد: هم هیئت توجه ویژه و خاصی به سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه دارد و هم مربیان و باشگاه‌های دلسوز تنیس قم در این راه هیئت را همراهی می‌کنند، به همین خاطر شاهد درخشش تنیسورهای قم در تمام رده‌های سنی تنیس کشور هستیم.

رئیس هیئت تنیس استان قم بیان کرد: نتیجه این توجه به رده‌های پایه است که در چند سال اخیر تنیس قم در مسابقات قهرمانی دیویس کاپ آسیا و همچنین پیکارهای قهرمانی غرب آسیا نماینده داشته و امسال نیز در مسابقات مختلف حضور خواهد یافت.

وی در ادامه به موفقیتی دیگر برای تنیس قم در رده‌های سنی پایه این رشته اشاره کرد و افزود: تنیسور مستعد قم در ارزیابی و رتبه‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون تنیس کشورمان بر اساس عملکرد در مسابقات امسال و سال گذشته به عنوان برترین تنیسور کشور معرفی شد.

خانی اظهار کرد: معرفی برترین‌های تنیس کشور توسط فدراسیون در رده‌های سنی زیر 12، 14، 16، 18 و بزرگسالان صورت گرفته و خوشبختانه نام تنیسورهای قم به غیر از رده سنی 12 سال و بزرگسالان در دیگر رده‌های سنی به چشم می‌خورد.

وی یادآور شد: یکی از با استعدادترین تنیسورهای قم که در چند سال اخیر در مسابقات رده‌های سنی مختلف قهرمانی کشور حضور یافته و برای تنیس و ورزش قم موفقیت‌های قابل توجهی نیز کسب کرده، مهرداد میرعارفی است که اکنون به عنوان برترین تنیسور ایران انتخاب شده است.

رئیس هیئت تنیس استان قم اضافه کرد: میرعارفی در کنار دیگر نوجوانان و جوانان مستعد تنیس قم هم در مسابقات قهرمانی کشور، جام رمضان، لیگ برتر آینده‌سازان، تور تنیس آسیا و تورنمنت‌های مختلف این رشته شرکت کرده و بر اساس امتیازاتی که کسب کرده اکنون در رنکینگ یا رتبه‌بندی برترین تنیسورهای کشور در مکان نخست رده سنی زیر 18 سال قرار دارد.

وی افزود: در رتبه‌بندی برترین تنیس‌بازان کشور در رده سنی زیر 18 سال پسران تا پایان مسابقات قهرمان کشوری سال 93 مهرداد میرعارفی از استان قم با کسب 415 امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و برترین تنیس باز کشور محسوب می‌شود.

خانی تصریح کرد: ما در این رده سنی شاهد حضور چند تنیسور دیگر قم در بین برترین‌های کشور هستیم، به طوری که امیرحسین بادی دیگر نماینده هیئت تنیس قم با کسب 320 امتیاز رده دوم را به خود اختصاص داد و علی صالحی از قم در مکان یازدهم رتبه‌بندی برترین‌های این رده سنی جای دارد.

// فارس

آدرس کوتاه :