جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

توجه به علم و آموزش، مهم‌ترین گام در گسترش تمدن اسلامی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توجه به علم و آموزش، مهم‌ترین گام در گسترش تمدن اسلامی


معاون استاندار قم با بیان اینکه مهمترین جنبه انقلاب اسلامی تجدید بنای تمدن اسلامی است، گفت: تمدن بدون علم، کتاب و معلم ممکن نیست به جایی برسد و برای رسیدن به قله‌های علمی باید تمام این عناصر به خوبی در کنار هم قرار داد.

حجت الاسلام بنایی؛

حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی در آیین تجلیل از اساتید و مربیان جمعیت هلال احمر استان قم که در آستانه سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری با حضور جمعی از مسئولین استانی، اساتید و مربیان جمعیت در سالن فرهنگسرای جوان برگزار شد، در سخنانی با اشاره به روایات اسلامی در خصوص تکریم جایگاه معلم اظهار کرد: معلمی شغل انبیاء و اولیاء الهی است و هر کس از معلم و استادی مطلبی را آموخت باید در برابر وی کرنش کند.

وی ادامه داد: در روایات مختلف شهر قم را در آخرالزمان شهر علم نامیده‌اند و همه باید تلاش کنیم تا این شهر را به جایگاه اصلی آن در بعد علمی برسانیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با بیان اینکه مهم‌ترین جنبه انقلاب اسلامی تجدید بنای تمدن اسلامی است گفت: تمدن بدون علم، کتاب و معلم ممکن نیست به جایی برسد و برای رسیدن به قله‌های علمی باید تمام این عناصر به خوبی در کنار هم قرار بگیرند و علم را به منصه ظهور برسانند که در نهایت نیز مجموع این عناصر، تمدن را رقم می‌زنند.

بنایی خاطرنشان کرد: لازم است که ما به علم توجه کنیم و به درستی دریابیم که نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی و اساتید در این فرآیند چیست. باید اعتماد به نفس داشته باشیم تا به همان نسبت بتوانیم در کشور و در جهان اثرگذار باشیم.

آدرس کوتاه :