رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

توجه به معیشت خانواده شهدا نباید فراموش شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توجه به معیشت خانواده شهدا نباید فراموش شود


امام جمعه قم با اشاره به اینکه قبل از تکریم و گرامیداشت باید ابتدا نسبت به مسائل معیشتی خانواده شهدا توجه کرد، گفت: تلاش‌های انجام‌شده در راستای تکریم مقام شهدای مدافع حرم قابل تقدیر است.

آیت‌الله سعیدی:

 آیت‌الله سید‌محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت مدافع حرم که در سالن محراب آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه باید در برگزاری مراسم‌ یادواره شهدا عزم و مدیریت جهادی داشته باشیم، اظهار کرد: در دین مبین اسلام به‌ویژه از سوی نبی مکرم اسلام (ص) بر مسئله توجه به مظلوم به‌ خصوص شهید مظلوم تأکید شده است.

وی با اشاره به تعداد شهدای زیاد بعد از جنگ احد بیان کرد: پیامبر (ص) در شرایطی که هر قبیله‌ای گرفتار شهدای خود بود، به مظلومیت حضرت حمزه اشاره و مردم را به گرامیداشت مقام این شهید سفارش کردند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) نشان می‌دهد که در تکریم شهید بعد عاطفی از اهمیت زیادی برخودار است، خاطرنشان کرد: خانواده‌ای که عضوی از آن به شهادت رسیده از نظر عاطفی آسیب جدی دیده است و باید نسبت به این خانواده توجه لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از تکریم و گرامیداشت باید ابتدا نسبت به مسائل معیشتی خانواده شهدا توجه کرد، اضافه کرد: تلاش‌های انجام شده در راستای تکریم مقام شهدای مدافع حرم قابل تقدیر است.

سعیدی با بیان اینکه در چنین فعالیت‌هایی خود مردم بدون دعوت پیشگام می‌شوند، اظهار کرد:‌ باید از ظرفیت رسانه‌های عمومی برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این آیین استفاده شود.

وی در پایان از رسانه‌ها، مطبوعات و صداوسیما خواست در مسیر برگزاری هرچه باشکوه‌تر یادواره شهدای مدافع حرم حمایت و همکاری لازم را داشته باشند.

// فارس

آدرس کوتاه :