جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

توجه جدی دستگاه‌ها به تامین نیازهای جسمی و روحی سالمندان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توجه جدی دستگاه‌ها به تامین نیازهای جسمی و روحی سالمندان


استاندار قم با اشاره به اهمیت توجه به قشر سالمندان جامعه، بر ضرورت توجه جدی دستگاه‌ها به تامین نیازهای مختلف این قشر تاکید کرد.

حجت الاسلام صالحی منش؛

استاندار قم با اشاره به اهمیت توجه به قشر سالمندان جامعه، بر ضرورت توجه جدی دستگاه‌ها به تامین نیازهای مختلف این قشر تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در جلسه شورای سالمندان استان قم که با حضور دبیر شورای ملی سالمندان کشور و در تالار امام رضا (ع) استانداری برگزار شد طی سخنانی بر ضرورت بهره‌مندی همه سالمندان از تسهیلات رفاهی و درمانی مناسب تاکید کرد.

استاندار قم با بیان اینکه همه سالمندان باید از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند، مشکل عبور و مرور بیمه‌شدگان روستایی را مورد توجه قرار داد و افزود: ایجاد و توسعه دفاتر بیمه در بخش‌ها و مناطق روستایی استان، موجب سهولت سالمندان در این زمینه خواهد شد.

وی تامین نیازهای سالمندان در ابعاد گوناگون اجتماعی، بهداشتی، آموزشی و اقتصادی را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: تحقق این مسئله با همکاری بین بخشی دستگاه‌های مختلف و کانون‌ها و تشکل‌های فعال در زمینه بازنشستگان ممکن خواهد بود.

استاندار قم با اشاره به برنامه‌های کاربردی شورای سالمندان استان، ایجاد مرکز جامع خدمت‌رسانی به سالمندان و تشکیل بنیاد فرزانگان در استان قم را از مهم‌ترین برنامه‌های این شورا دانست و تصریح کرد: در این زمینه از ظرفیت همه دستگاه‌ها و بخش‌های فرهنگی و علمی باید استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به والدین و سالمندان در آموزه‌های دینی و نظام اسلامی تصریح کرد: امام راحل (ره) مبنای تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران را عدالت اجتماعی و خدمت‌رسانی به مستضعفین و محرومین قرار دادند و مقام معظم رهبری نیز همین راه را در پیش گرفته و در هر مقطعی از کمک به نیازمندان دریغ نکرده‌اند.

صالحی‌منش با تاکید بر اهتمام دولتمردان به انجام وظیفه اخلاقی، شرعی و قانونی خود نسبت به سالمندان ادامه داد: سازمان‌های مسئول باید با انجام صحیح وظایف و ماموریت‌های خود، بیش از پیش شرایط رفاه و آسایش قشر شریف و عزیز سالمند را فراهم کنند.

آدرس کوتاه :