رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

توسعه اسکیت در قم به همکاری آموزش و پرورش و شهرداری نیاز دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توسعه اسکیت در قم به همکاری آموزش و پرورش و شهرداری نیاز دارد


رئیس هیئت اسکیت قم با بیان اینکه این هیئت آمادگی دارد به صورت رایگان مربی اسکیت در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد گفت: توسعه اسکیت در قم به همکاری آموزش و پرورش و شهرداری نیاز دارد.

رئیس هیئت اسکیت قم

محمد حسنی اظهار داشت: رشته اسکیت در حوزه همگانی دارای ظرفیت‌های قابل توجهی است و استفاده از این ظرفیت‌ها در قم به دلیل مشکلات سخت افزاری مغفول مانده است.

وی افزود: علاوه بر بخش همگانی، در زمینه قهرمانی نیز نیاز به کار بیشتری داریم البته در بخش رده‌های سنی پایه طی یک سال اخیر فعالیت‌های خوبی انجام شده است و نونهالان اسکیت باز ما در مسابقات کشوری حضور پررنگی داشتند.

رئیس هیئت اسکیت قم گفت: بسیاری از استان‌ها در مسابقات اسکیت قهرمانی کشور مدال‌های پرتعدادی به دست می‌آورند در حالی که اسکیت قم به دلیل عدم بهره گیری از فضاهای مناسب شهری در تربیت مدال آور و قهرمان موفق عمل نکرده است.

حسنی بیان کرد: توسعه اسکیت در قم به همکاری آموزش و پرورش و شهرداری نیاز دارد زیرا شهرداری می‌تواند در فضاهای عمومی شهری نظیر پارک‌ها فضایی را برای اسکیت در نظر بگیرد و آموزش و پرورش نیز می‌تواند زمینه آموزش اسکیت را فراهم کند.

وی عنوان کرد: توسعه زمین‌های اسکیت در قم به فضا و زیربنای زیادی نیاز ندارد بلکه در یک زمین 200 متر مربعی در بوستان‌های بزرگ شهر نیز می‌توان زمین‌های اسکیت را برای امر آموزش و استفاده همگانی اختصاص داد.

رئیس هیئت اسکیت قم تصریح کرد: در بخش آموزش این آمادگی را داریم که مربیان اسکیت را به طور رایگان در اختیار مدارس و اداره کل آموزش و پرورش قم قرار دهیم تا در ساعات مربوط به زنگ ورزش این رشته را آموزش دهند.

حسنی خاطرنشان کرد: رشته اسکیت می‌تواند علاوه بر زمین‌های سیمانی و آسفالت مسطح در بوستان‌ها و پارک‌ها، در سالن‌های سرپروشیده چند منظوره نیز آموزش داده شود و تجهیزات این رشته به کفپوش سالن‌های ورزشی آسیبی وارد نمی‌کند.

آدرس کوتاه :