جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

توسعه همه‌جانبه استان قم پیگیری می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توسعه همه‌جانبه استان قم پیگیری می‌شود


مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم گفت: هدف تنها تولید درآمد نیست بلکه توسعه همه‌جانبه استان است و سعی می‌شود تا این مهم تحقق پیدا کند.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم:

 ابوالفضل رسولی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به آغاز فعالیت سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم از سال 89 اظهار کرد: ساماندهی مجدد این سازمان در دستور کار قرار گرفته که برای دو برنامه کوتاه و بلندمدت این سازمان احیا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان در طول پنج سال با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه شده، ولی می‌خواهیم فعالیت‌های این سازمان را به طور مجدد بر اساس برنامه‌ها و سند راهبردی مصوب سال 94 تعیین کنیم.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم با اشاره به تعیین دو وظیفه کلی گفت: بخشی از وظایف بر اساس اساسنامه سازمان تصویب شده و دیگری پشتیبانی از شهرداری‌های عضو است که پنج شهرداری استان به عنوان سهامدار عضو این سازمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: پشتیبانی فنی از شهرداری‌های استان در دستور کار قرار گرفته که ظرف چهار ماه گذشته با جلسات متعدد با شهرداران این شهرها روش‌های پیشنهادی را برای نقاط اقتصادی و گردشگری شهرهای استان را بررسی کردیم و به صورت جلسات منظم روی آن فعالیت می‌شود تا این شهرها از نظر تجارتی و گردشگری ارتقا پیدا کنند.

رسولی با اشاره به ارائه خدمات فنی عمرانی گفت: با ارائه خدمات مناسب به توسعه و عمران شهرهای استان کمک می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین دیدگاه مربوط به تولید و کارآفرینی است و اگر استان قم بتواند در زمینه اشتغال‌زایی و تولید کار به صورت منظم برنامه‌ریزی داشته باشد، شهرهای استان و نیروهای جوان و تحصیلکرده، بسیار کارآمد هستند و می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت شرایط اقتصادی مناسبی را فراهم کنیم.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم از برگزاری سمینار کارآفرینی در سطح استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: با استفاده از نقطه نظرات استادان دانشگاه و صاحب‌نظران اقتصادی سعی می‌شود به صورت مستمر این جلسات برگزار شود تا نتایج کارشناسی‌ها برای اجرایی و عملیاتی شدن به هیئت مدیره سازمان برای تصویب و اجرا ابلاغ شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای فعالیت‌های عمرانی در شهرهای استان و فعالیت‌های توریستی و تفریحی را در شهرهای قنوات،‌ سلفچگان، دستجرد، کهک و جعفریه شاهد هستیم.

رسولی یادآور شد: رشد و توسعه همه‌جانبه شهرهای استان قم را در نظر داریم و جلوگیری از مهاجرت به شهر قم و ارتقای ظرفیت اقتصادی شهرهای استان است که با این نگرش سعی می‌شود، مشکل بیکاری و تولید درآمد را در سایر شهرهای استان پوشش دهیم.

وی با اشاره به درآمد سازمان همیاری گفت: فروش جایگاه CNG یکی از موارد است که در برنامه کار قرار گرفته تا تعداد جایگاه‌ها را توسعه دهیم و بحث دیگر تولید قطعات بتنی است که برای نخستین بار علاوه بر نیازهای سطح استان به استان‌های همجوار فروش دیوار بتنی را آغاز کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی از فعالیت‌های دیگر است که با تقویت تیم‌های فنی و عمرانی انجام می‌شود و موضوع دیگر درآمد ناشی از فعالیت‌های تجاری و بازرگانی است که سعی شده نیازهای شهرداری قم و سایر شهرهای استان را برطرف کنیم.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم عنوان کرد: درآمد دیگر ناشی از ارائه خدمات مانند اجاره زمین و درآمدهای متفرقه سازمان است.

وی با اشاره به میزان رشد سازمان ظرف پنج سال گذشته گفت: 700 میلیون تومان بودجه در سال 91، یک میلیارد و 895 میلیون تومان بودجه در سال 92، 2 میلیارد و 75 میلیون تومان بودجه در سال 93 و 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه برای سال 94 است که در نظر است که در 6 ماهه نخست سال جاری کل بودجه یک‌ساله را تحقق بخشیم که فعالیت مطلوبی است.

رسولی خاطرنشان کرد: هدف تنها تولید درآمد نیست، بلکه توسعه همه‌جانبه استان است، بنابراین سعی می‌شود تا این مهم تحقق بخشیده شود.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات پشتیبانی به شهرداری‌های استان و فعالیت‌های عمرانی صورت می‌گیرد که در این زمینه می‌توانیم در تمام موضوعات مورد نیاز شهر و استان خدمات فنی و مهندسی ارائه دهیم.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قم یادآور شد: خدمات فرهنگی از دیگر موارد است که در چارچوب ارائه نیازهای شهرداری استان این خدمات را ارائه می‌دهیم و در نهایت تامین نیازهای تجارتی و بازرگانی شهرداری‌های استان صورت می‌گیرد./ فارس

آدرس کوتاه :