جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

توصیه‌های اخلاقی آیت‌الله علوی گرگانی به طلاب جوان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توصیه‌های اخلاقی آیت‌الله علوی گرگانی به طلاب جوان


مرجع تقلید شیعیان با اشاره به این‌که انسانی که به خداوند متعال معرفت پیدا کند از اولیا‌الله است، گفت: طلاب باید در گام نخست بدانند درس‌هایی که خوانده می‌شود، برای تکمیل معرفت‌الله است.

آیت الله علوی گرگانی؛

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار طلاب حوزه علمیه خاتم الانبیا (ص) با اشاره جایگاه علم اندوزی در جامعه و اینکه انسان باید در جوانی به سراغ شناخت خداوند متعال برود، اظهار داشت: شناخت خدا از اصول اولیه دین اسلام و علم اندوزی برای تکمیل معرفت انسان است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به این‌که انسانی که به خداوند متعال معرفت پیدا کند از اولیا‌الله است، افزود: انسان هر اندازه علمش بیشتر شود معرفتش به خداوند متعال نیز بیشتر می‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به روایتی از ائمه معصومین (ع) مبنی براینکه پایان و عاقبت علم این است که انسان خود را نمی‌بیند و خود را در مقابل خداوند متعال احساس نمی‌کند، عنوان کرد: ‌عاقبت به خیری در پیدا کردن علم است و با علم می‌شود دشمنان را به زانو درآورد.

وی با اشاره به اینکه معرفت‌الله یکی از اصول اعتقادی انسان‌ها است اظهار داشت: طلاب باید در گام نخست بداند درس‌هایی که خوانده می‌شود برای تکمیل معرفت‌الله است.

آیت الله علوی گرگانی گفت: وقتی انسان‌ به یاد خدا باشد و او را فراموش نکند، خداوند نیز در سخت‌ترین لحظات آبروی آن‌ها را حفظ می‌کند و مراقب آن ها است.

آدرس کوتاه :