جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

توصیه‌های آیت‌الله جوادی آملی به مبلغان فعال در عرصه بین‌الملل‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توصیه‌های آیت‌الله جوادی آملی به مبلغان فعال در عرصه بین‌الملل‌


یکی از مراجع تقلید گفت: امروز دیگر تنها با کتاب و سخنرانی نمی‌شود تبلیغ دین کرد، بلکه بهترین تبلیغ رفتار، کردار و اعمال مبلغان است.

در دیدار با دانش آموختگان جامعه المصطفی‌العالمیه مطرح شد

م به نقل از روابط عمومی موسسه اسراء، آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار با شرکت‌کنندگان در هشتمین گردهمایی دانش آموختگان جامعه المصطفی‌العالمیه به روایتی از امام حسین (ع)‌ که فرموده «خداوند انسان‌های با همت و با اراده را دوست دارد» اشاره کرد و گفت: خداوند در هر انسان استعدادی قرار داده است بنا بر این سعی کنید از این فرصت و نعمت بهترین استفاده را ببرید.

وی ادامه داد: اگر کسی از شما دارای استعدادی برتر باشد و خود را وقف حوزه و خدمت به جهان اسلام نکند و یا خود را در مشاغل و مسئولیت‌های دیگر مشغول کند فردای قیامت مسئول خواهد بود و باید پاسخگوی این نعمتی که خدا با او عنایت کرده باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: قرآن و عترت مهمترین عنصر در بین مسلمانان هستند و هر کس به این دو بال وابسته بود گرفتار نخواهد شد و از نجات یافتگان خواهد بود، این دو بال، دو حقیقتی هستند که برای ابد ثابت و ماندگارند و لازم است انسان‌ها برای ماندگاری خود به این دو امر وابسته باشند.

آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان اینکه علمی که از قرآن و اهل بیت (ع) گرفته شده باشد قابل پذیرش برای همگان خواهد بود، بیان کرد: آنچه که ماندگار است کارهای علمی و پژوهشی و تدریس در حوزه و برگزار کردن کرسی‌های درس است، بنابراین شما دانش‌آموختگان سعی کنید استعداد خود را در تولید علم و دانش افزایی، تدریس و تبلیغ آموزه‌های دین با تکیه بر آموزه‌های وحیانی به‌کار بگیرید.

وی ادامه داد: اگر خود را در کارهای علمی و تدریس در حوزه و دانشگاه به‌کار نگیرید در دوران باز نشستگی دچار افسردگی و حسرت خواهید شد، چرا که تفکر، تحلیل و علم انسان را از افسردگی دور می‌کند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: قرآن خطاب به انسان‌ها فرموده هر آنچه را که سایر انبیاء مانند حضرت آدم و نوح برای مردم خود بیان کردند، همان پیام، دستورات و بیانات برای سایر انسان‌ها و اقوام دیگر هم صدق می‌کند، ولی آنچه که همه باید بدانند این است که دین یک اصل ثابت است و تثنیه‌بردار نیست.

وی افزود: نظام الهی، فطرت انسان‌ها و ارتباط بین انسان و جهان سه اصل ثابت هستند و این سه اصل ارتباط مستقیم با دین دارند بنابراین این اصول سه‌گانه تغییر‌ناپذیر با دین در ارتباط با یکدیگر است.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در عرصه تبلیغ اظهار کرد: تبلیغات مبلغان در فضای سایبری باید طوری باشد که جوانان گرفتار آلودگی نشوند و اگر هم گرفتار شدند، بتوانیم با آموزه‌های قرآنی درمانگر آنها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: علما مرزداران فکری و عقیدتی در جامعه هستند و مبلغانی که در خارج مرزها و در کشور‌های دیگر حضور دارند و پیام‌رسان قرآن و عترت هستند مرزداران اسلام در برابر جبهه نفاق و کفر به شمار می‌روند.

این مرجع تقلید ادامه داد: امروز در جهان، مرزهای فکر و عقیدتی با شما مبلغان است و برای تأثیرگذاری بهتر لازم است با قرآن و عترت در ارتباط کامل باشید و همه مکان‌ها را فضای حقیقی بدانید چون حتی در فضای سایبری هم فکر و اندیشه جریان دارد و هر جا که فکر و اندیشه باشد فضا حقیقی است.

وی اضافه کرد: بهترین درمانگر در این فضا قرآن و عترت است و بهترین مبلغ کسی است که از این دو بال نهایت استفاده را ببرد و زمانی این بیانات نورانی در دیگران اثر گذار است، که خود ابتدا عامل باشد و قلب شما تجلی‌گاه انوار الهی باشد.

آیت‌الله جوادی‌آملی بیان کرد: خدا قلوب همه انسان‌ها را آماده پذیرش بیانات نورانی برگرفته شده از قرآن کرده و فطرت همه را پاک قرار داده است، مهم این است که قلب شما برای گفتن این بیانات، پاک و مطهر باشد، امروز دیگر تنها با کتاب و سخنرانی نمی‌شود تبلیغ دین کرد، بلکه بهترین تبلیغ رفتار، کردار و اعمال شما است.

وی بیان کرد: باید مبلغ دینی از روح و باطن پاک برخوردار باشد همچنان‌که در گذشته بزرگان دین این چنین بودند، با سخنرانی و کتاب نوشتن تبلیغ نمی‌کردند، اگر کسی می‌خواهد تبلیغ دین کند باید با قلبی همراه با اخلاص، نیت پاک و طهارت روح حرکت کند.

وی یادآور شد: هر کسی لیاقت انذار مردم را ندارد، خدا به هر کسی این لیاقت را نداده بلکه به قلب‌های پاک و روح آمیخته با نورانیت این لیاقت را عنایت کرده است، پس بکوشید پاک باشید و پاک باقی بمانید.

آدرس کوتاه :