جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

توصیه‌های آیت‌الله علوی‌گرگانی به طلاب جوان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توصیه‌های آیت‌الله علوی‌گرگانی به طلاب جوان


آیت الله علوی گرگانی در دیدار با اعضا مجمع طلاب شهرضا توصیه‌هایی در راستای تهذیب نفس و تلاش برای کسب معارفی را اظهار کرد.

پرامون مسائل معارفی؛

آیت الله علوی گرگانی در دیدار با اعضا مجمع طلاب شهرضا اظهار داشت: شهرضا دارای شخصیت‌های محترم و با فضل و کمال است.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه مرم شهرضا مردمی خوش نفس و متدین دارد افزود: طلاب امور دینی نیز امروز در این شهر حضور دارند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مرحوم الهی قمشه‌ای اهل این شهر بود خاطر نشان کرد: از نظر کمال دارای کمالات زیادی بود و در علوم مختلف مهارت داشت.

وی با اشاره به اینکه اخلاص و تواضع الهی قمشه‌ای نمونه بود گفت: چنین مردانی در این سرزمین رشد یافته‌اند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه هیچ علم و عملی از بین نمی‌رود و همه چیز ثبت می‌شود گگفت: در آیات متعدد داریم که خداوند به ما خبر داده است که هیچ حرکت و فعل و انفعالی از ما وجود ندارد که نوشته نشود.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه در نظام خلقت به نوعی حضور و غیاب و جود تا اعمال انسان به این وسیله سنجیده شود گفت: مسئله کتابت اعمال به نوعی هشدار است و در روز قیامت به هرکسی گفته می‌شود که نوشته خودتان را بخوانید.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: در احادیث آمده است تمام اعمال در شب اول قبر به یاد انسان می‌آید چه شر و چه خیر باشد.

وی با اشاره به اینکه از مجموع روایات فهم می‌شود همه اعمال ما ثبت می‌شود عنوان کرد: خداوند فرموده است هر کسی عمل خیر داشته باشد در حالی که مومن باشد عمل او از بین نمی‌رود و همه این اعمال یادداشت می‌شود.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه در احادیث آمده است وقت مردن توبه می‌کنند به جز علما که توبه آن‌ها خداست افزود: اهل علم باید مراقب باشند و روحانیت اگر خوب باشد اجر بی‌پایانی دارد و اگر کوتاهی کنیم سخت گیری بیشتری برای ما است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه در احادیث آمده است 70 گناه بخشیده می‌شود و یک گناه عالم بخشیده نمی‌شود تاکید کرد: مراقب نفس و اعمال خود باشیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه انسان گاهی دچار گناه خفیه می‌شود گفت: این خسران و سختی زیادی دارد که انسان نداند چه گناهی مرتکب شده است.

وی گفت: نمونه گناهی که ممکن است یک طلبه نداند و مرتکب شود این است که ممکن است گاهی در برخی کلاس‌های درس غائب باشند که باید بدانند بابت این موضوع باید پاسخگو باشند.

آدرس کوتاه :