جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

توصیه‌های آیت الله علوی گرگانی درباره لزوم خود‌شناسی انسان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توصیه‌های آیت الله علوی گرگانی درباره لزوم خود‌شناسی انسان


آیت الله علوی گرگانی با اشاره به جایگاه والای انسان نزد خداوند بر لزوم شناخت انسان از جایگاه واقعی خود تاکیدکرد.

در دیداردانشجویان دانشکده افسری امام حسین (ع) مطرح شد

 آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی، در دیدار جمعی از دانشجویان دانشکده افسری امام حسین (ع) سپاه با اشاره به جایگاه و مقام والا ائمه (س)، اظهارداشت: رسیدن به درک درست از جایگاه و مقام پیشوایانمان امر بسیار مهمی است که ما پیروان هنوز به آن رتبه دست پیدا نکرده‌ایم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به جایگاه والای انسان که در قرآن به آن اشاره شده است، افزود: کرامت و بزرگی را خداوند در بین مخلوقات به انسان اعطا کرده است که نشان از جایگاه والای آن در نزد خداوند است.

استاد برجسته حوزه با تاکید بر رحمانیت خداوند در مواجه با بندگانش، خاطرنشان کرد: رحمانیت خداوند در مواجهه با گناهان انسان باعث حفظ دنیا شده است زیرا اگر بر بنده در این دنیا خشم می‌گرفت همه دنیا بهم می‌ریخت.

وی با اشاره به غرق شدن برخی از انسان‌ها در دنیای سیاهی و گناه، تاکیدکرد: فراموشی الطاف خداوند توسط انسان‌ها و ارتکاب به گناه و جنایت باعث شده است که انسان در صدد جبران خطا‌هایشان بر نیاید.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه انسان عزت و راحتی خود را مدیون خداوند ونعمت‌های اوست، تصریح کرد: عقل بهترین نعمتی بود که خداوند به انسان اعطا کرد تا به وسیله آن بتواند به اهداف خود و زندگی راحت دست پیدا کند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه خلقت انسان برای خود خدا بوده است، تاکید کرد: جایگاه والای انسان را می‌توان وقتی پی برد که خداوند می‌فرماید تمام مخلوقات را برای انسان و انسان را برای خود آفریده است.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه اسلام بهترین و کامل‌ترین دین است، خاطرنشان کرد: انسان باید جایگاه ویژه‌ای را که خداوند به آن‌ها اعطا کرده است را بشناسند و با گناه و انحراف از راه مستقیم، ناسپاسی نکنند./تسنیم

آدرس کوتاه :