رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

توصیه‌ آیت‌الله علوی گرگانی درباره یادگیری احکام مسائل مالی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر لزوم یادگیری احکام گفت: باید در دو مرحله در بازار کلاس داشته باشیم یک کلاس در ارتباط باکاری است که بازاریان درپی انجام آن هستند و یک کلاس هم باید در ارتباط با تقویت تقوا باشد.

آیت الله علوی گرگانی؛

آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار با مسئولان بسیج اصناف و بازار کشور با اشاره به دغدغه ائمه (ع) در ارتباط با امور مالی اظهار داشت: باید گفت که مسئله امور مالی جامعه که سرمنشأ آن بازار است یکی از دغدغه‌های ائمه (ع) بود.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه اگر جامعه که به خودش واگذار شود به دنبال باطل می‌رود، افزود: جامعه ما هنوز تهی دست است و بسیاری از افراد خیلی از مسائل دینی را نمی‌دانند و باید درزمینهٔ مسائل مالی به مردم آگاهی داده شود.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: باید در دو مرحله در بازار کلاس داشته باشیم یک کلاس در ارتباط باکاری است که بازاریان درپی انجام آن هستند و یک کلاس هم باید در ارتباط با تقویت تقوا باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به این مسئله که نکات جدیدی در ارتباط با مسائل روز وجود دارد خاطرنشان کرد: باید برای دانستن احکام جدید به مرجع جامع‌الشرایط مراجعه کنیم و مسائل مربوط به تجارت یکی از این امور است.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) افزود: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند اول باید مسائل را یاد گرفت و سپس به دنبال تجارت رفت.

آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید برداشتن تقوا در امر تجارت گفت: علاوه برداشتن تقوا باید به بحث اجرای احکام هم توجه داشته باشیم و خیلی اوقات  فرد ناآگاهانه به تجارت می‌پردازد.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: باید عاقبت امر و وجود عذاب و عقاب خداوند در صورت تخلف به جامعه بازاری گفته شود تا اینکه با آگاهی تجارت کنند.

وی تجارت ایران را تجارت دینی بیان و تصریح کرد: برای افرادی که در بسیج اصناف کار می‌کنند باید مزد و پاداش و تشویقی قرار داده شود و این کار نتیجه بسیار خوبی دارد و فرزندان بازاری فرزندان دین ما هستند و بنیه مالی اسلام در بازار است و باید در این امر سرمایه‌گذاری کنیم تا نتیجه بگیریم.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: واقعیت این است که اگر مال انسان پاک باشد فرزند انسان و همه امور پاک می‌شود.

آدرس کوتاه :