جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌های طول مسیر غیرمجاز است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌های طول مسیر غیرمجاز است


مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: توقف اتوبوس‌ها بیش از زمان سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس در طول مسیر غیرمجاز است.

امراللهی خبر داد؛

سعید امراللهی با اشاره به فعالیت ناوگان اتوبوسرانی اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی ناوگان از جمله موضوعاتی است که همواره در نظر گرفته می‌شود که در این زمینه دستیابی به اتوبوسرانی با کیفیت دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهردار قم و دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل بر این امر تاکید دارند که علاوه بر افزایش کمی ناوگان در زمینه افزایش کیفی آن فعالیت‌هایی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به افزایش خدمت‌رسانی به ناوگان اتوبوسرانی گفت: در این حوزه مباحث هوشمندسازی تکمیل می‌شود و خدمت‌رسانی با ساماندهی خطوط افزایش پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: با توجه به افزایش استقبال متقاضیان در استفاده از اتوبوس، 13 دستگاه اتوبوس و پنج دستگاه مینی‌بوس به ناوگان اضافه شدند، البته بازسازی 6 دستگاه اتوبوس نیز در دستور کار است.

امراللهی یادآور شد:‌ 303 دستگاه اتوبوس و 138 دستگاه مینی‌بوس در شهر قم فعالیت دارند که برای جا به جایی همشهریان اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به توسعه و تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی گفت: مطالعات مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی این بخش در حال انجام است، تاکنون خروجی و نتایج این مطالعات از سوی همشهریان استقبال شده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از واگذاری ناوگان اتوبوسرانی به بخش خصوصی خبر داد و افزود: از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده شده و در این زمینه اقدامات در خور توجهی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر توسعه کمی خطوط و سامانه اتوبوس تندرو، در زمینه پشتیبانی و ارائه خدمات الکترونیکی و هوشمندسازی اقدام می‌شود.

امراللهی با اشاره به اهمیت کاهش ترافیک گفت: توسعه شبکه ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش ترافیک سطح شهر موثر است، زیرا شهروندان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را جایگزین خودروهای شخصی کرده و به این ترتیب میزان ترافیک کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت پنج خط سامانه اتوبوس تندرو گفت: مسیر یک از ترمینال آغاز شده و با عبور از خیابان امام در نهایت به بلوار شهید کبیری منتهی می‌شود، مسیر دو شهرک فرهنگیان به میدان جوان، مسیر سه میدان نبوت به بلوار شهید محلاتی، مسیر چهار میدان نبوت به ‌بلوار غدیر و پردیسان(پایانه شهروند) و خط شماره پنج در مسیر شهرک کامکار به پردیسان(پایانه شهروند) فعالیت دارد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه توقف بیش از زمان سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس در طول مسیر غیرمجاز است، عنوان کرد: رانندگان نباید در ایستگاه‌های داخل شهری توقف غیرمجاز داشته باشند و تنها باید در مکان‌هایی که در ابتدا و انتهای مسیر تعبیه شده، توقف کنند.

آدرس کوتاه :