رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تولیدات زراعی نیازمند نظارت جدی مسئولان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مرجع تقلید شیعیان گفت: نظارت جدی در زمینه محصولات زراعی صورت بگیرد چرا که این محصولات با کودهای شیمیایی به بار می‌آید و همین موضوع سبب بیماری‌های زیادی شده است.

آیت الله سبحانی؛

آیت الله جعفر سبحانی در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی قم، با ارزیابی مثبت طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این طرح در خارج از کشور نیز انعکاس خوبی داشته و این موضوع را عامل جهش ایران در درمان عنوان می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید براینکه ادامه موفقیت طرح تحول نظام سلامت نیازمند یاری خداوند و تدبیر مسئولان است، افزود: باتوجه به اینکه تمامی پزشکان بر طبیعی بودن مواد غذایی تاکید می‌کند لازم است جلوی تولید مواد غذایی مضر گرفته شود.

مرجع تقلید شیعیان ضمن تقدیر از اقدامات وزیر بهداشت در عرصه بهداشت و درمان عنوان کرد: در اسلام تاکید زیادی بر بحث تغذیه شده است از همین رو باید دقت زیادی در نحوه تغذیه انسان صورت بگیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه سلامت غذا را مرتبط با با فکر انسان دانست و خاطرنشان کرد: لازم است نظارت جدی در زمینه محصولات زراعی صورت بگیرد چرا که این محصولات با کودهای شیمیایی به بار می‌آید و همین موضوع سبب بیماری‌های زیادی شده است.

وی با بیان اینکه حذف زیر میزی از بیمارستان‌های دولتی جای تشکر از وزارت بهداشت دارد، اظهارداشت: علاقه‌مندم آقای قاضی‌زاده هاشمی برنامه‌ای نیز برای بیمارستان‌های خیریه و خصوصی داشته باشند و به آن توجه کنند تا در آنها نیز این طرح را اجرایی شود.

آدرس کوتاه :