جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تکمیل بیمارستان فرقانی قم نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تکمیل بیمارستان فرقانی قم نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به روند ساخت بیمارستان فرقانی عنوان کرد:‌ این بیمارستان نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است که در حال حاضر ۵۰ میلیارد تومان آن از طریق وام تأمین شده است.

دکتر ایرانی خواه؛

ابوالفضل ایرانی خواه در نشست خبری که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد با اشاره به شعار هفته سلامت عنوان کرد: شعار هفته سلامت در سال جاری با عنوان "ایمنی غذا از مزرعه تا سفره" است که این شعار نشان دهنده میزان اهمیت تغذیه در سلامت انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه مهمترین مقوله در زندگی بشر غذای سالم است، ادامه داد: در حال حاضر ۲۰۰ بیماری شناسایی شده که مربوط به غذای ناسالم است و این نکته بر توجه به مقوله سلامت غذا را دو چندان می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم انواع ویروس و میکروب، مواد آلاینده، مواد شیمیایی و مواد به کار رفته در سموم کشاورزی از جمله مواردی است که در مبحث غذای سالم باید بدان توجه شود.

ایرانی خواه بر ضرورت توجه فرابخشی به سالم سازی غذا تأکید کرد و گفت: باید یک بازنگری در مقوله تولید و فرآوری و مصرف غذا صورت گیرد که این امر نیازمند توجه رسانه‌ها در زمینه فرهنگ سازی استفاده از غذای سالم است.

مواد غذایی شناسنامه دار می‌شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به شناسنامه دار کردن مواد غذایی اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای این طرح هرگونه مواد غذایی که نام غذا را دارد دارای شناسنامه راهنمای تغذیه می‌شود.

وی در ادامه ضمن انتقاد از صدا و سیما جهت تبلیغ مواد غذایی ناسالم عنوان کرد: برخی از مواقع این تبلیغات باعث خنثی شدن فعالیت های گسترده وزارت بهداشت و درمان می‌شود و در این زمینه صدا و سیما باید منبع درآمد خود را از محلی غیر از تبلیغ مواد غذایی ناسالم تأمین کند.

ایرانی خواه همچنین به نظریات برخی از کارشناسان که در رسانه ملی در زمینه هشدارهای غذایی پخش می‌شود، اشاره کرد و گفت: نظریات این افراد باید کاملا کارشناسی و علمی باشد نه اینکه با طرح موضوعات نامربوط باعث ایجاد ترس در مردم شوند.

راه اندازی اولین کلینیک دنداپزشکی دانشگاه دندانپزشکی قم

وی به اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت دهان و دندان اشاره و بیان کرد: این طرح با هدف پیشگیری از بیماری‌های دهان و دهان اجرا می‌شود و در این راستا خدمات قابل توجهی از لحاظ کمیت و کیفیت در مراکز بهداشت قم ارائه خواهد شد و اولین کلینیک دنداپزشکی دانشگاه دندانپزشکی قم نیز به زودی راه اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه به روند ساخت بیمارستان فرقانی نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه ۱۳ سال در مرحله توقف روند اجرایی قرار داشت  ولی با توجه به وامی که جهت ادامه این پروژه دریافت شد روند اجرای این پروژه مجددا آغاز شد.

وی با اشاره به دریافت وام ۵۰ میلیارد تومانی برای ادامه روند ساخت این بیمارستان بیان کرد: راه اندازی و تجهیز این بیمارستان نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر است.

ایرانی خواه بیان کرد: مرحوم فرقانی در زمان حیات قول ساخت و تجهیز کامل بیمارستان فرقانی با ۴۰۰ تخت را داده بودند که متأسفانه در حال حاضر وراث وی همکاری لازم را در این زمینه ندارند.

آدرس کوتاه :