رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

تکواندوکاران قم به رقابت‌های قهرمانی کشور اعزام شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


سرپرست تیم تکواندو نوجوانان قم گفت: تکواندوکاران آینده‌دار قم در رده سنی نوجوانان راهی رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان کشور و انتخابی تیم ملی ایران شدند.

در رده سنی نوجوانان

علیرضا ابوطالبی امروز در قم اظهار کرد: تکواندوکاران برتر استان قم بعد از شرکت در مسابقات انتخابی درون‌استانی و همچنین برگزاری تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی منظم و فشرده، از صبح بیست و سومین روز مهر ماه برای کسب عناوین برتر مسابقات قهرمانی کشور به روی شیایچانگ می‌روند.

وی افزود: دو نماینده تکواندو استان قم در مسابقات تکواندو قهرمانی رده سنی نوجوانان 2015 آسیا در کشور چین تایپه بعد از موفقیت در کسب مقام نایب قهرمانی همراه با تیم ملی تکواندو ایران و افزودن این افتخار ارزنده به ویترین افتخارات هیئت تکواندو قم اکنون آماده حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی کشور هستند.

سرپرست تیم تکواندو نوجوانان قم بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده از سوی هیئت تکواندو استان قم، از صبح بیست و سومین روز مهر ماه رقابت‌های انتخابی تکواندو رده سنی نوجوانان قهرمانی کشور با حضور نخبه‌های تمام استان‌ها برگزار خواهد شد و مدعیان در 10 وزن برای قرار گرفتن بین برترین‌ها با یکدیگر پیکار می‌کنند.

وی یادآور شد: تکواندوکاران نوجوان قم در یک ماه اخیر زیر نظر روح‌الله رضاپور مربی با دانش و توانمند تکواندو قم و مربی تیم ملی تکواندو نوجوانان ایران در اردوی آماده‌سازی به سر برده‌اند تا در مسابقات تکواندو قهرمانی رده سنی نوجوانان  کشور که امروز وزن‌کشی آن صورت می‌گیرد با قدرت به مصاف حریفان خود بروند.

ابوطالبی ابراز کرد: بر اساس برنامه ریزی فدراسیون تکواندو کشورمان، رقابت‌های تکواندو قهرمانی ایران در رده سنی نوجوانان بخش پسران به مدت دو روز از بیست و سوم مهر ماه به میزبانی هیئت تکواندو استان اردبیل برگزار خواهد شد تا برترین‌ها در اوزان مختلف مشخص شوند.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان پسر ایران در حالی برگزار می‌شود که نوجوانان تکواندوکار قم نیز روز بیست و یکم مهر ماه قم را به مقصد اردبیل برای حضور در مراسم وزن‌کشی و رقابت با حریفان شرکت کننده در این دوره از پیکارها ترک کرده‌اند.

سرپرست تیم تکواندو نوجوانان قم عنوان کرد: این پیکارها یکی از مهمترین دوره‌های مسابقات تکواندو رده سنی نوجوانان  قهرمانی کشور به شمار می‌رود زیرا کادر فنی تیم ملی تکواندو نوجوانان ایران برای شناخت نفرات برتر برای حضور در اردوی تیم ملی و اعزام به پیکارهای قهرمانی آسیا و جهان این پیکارها را زیر نظر دارد.

وی اضافه کرد: همچنین وزن‌کشی اوزان زوج رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان کشور امروز چهارشنبه بیست و دوم مهر ماه در سالن برگزاری مسابقات انجام می‌شود و آغاز مبارزات تکواندوکاران این اوزان از صبح روز پنجشنبه بیست و سوم مهر ماه خواهد بود، ضمن اینکه تکواندوکاران اوزان فرد عصر نخستین روز برگزاری مسابقات وزن‌کشی کرده و روز جمعه بیست و چهارم مهر ماه به روی شیهاپچانگ می‌روند.

ابوطالبی در پایان اظهار کرد: با توجه به اعلام فدراسیون تکواندو به هیئت‌های استانی سراسر کشور، رده سنی تکواندوکاران این دوره از مسابقات از یازدهم دی‌ماه سال 1377 تا دهم دی‌ماه سال 1379 است و رده کمربند هوگوپوشان، باید پوم یک به بالا باشد در حالی که رقابت‌ها در سالن جهان پهلوان تختی اردبیل به انجام می‌رسد./ فارس

آدرس کوتاه :