جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تکواندوکار قم برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تکواندوکار قم برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌شود


مربی باشگاه تکواندو بلال استان قم از حضور تکواندوکار این باشگاه در اردوی تیم ملی تکواندو نوجوانان برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان خبر داد.

مربی باشگاه تکواندو بلال قم:

بلال سلیمانی در گفت‌و‌گو در قم، اظهار کرد: دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی رده سنی نونهالان جهان در راه است و کشور کره‌جنوبی به عنوان مهد و ابداع‌کننده این رشته ورزشی میزبانی پیکارهای سال 2015 را بر عهده دارند، به همین خاطر ملی‌پوشان کشورمان نیز در اردوی آماده‌سازی برای اعزام به این پیکارها قرار دارند.

وی با بیان اینکه به منظور شناسایی نفرات مورد نظر کادر فنی تیم ملی تکواندو نونهالان برای حضور در مسابقات جهانی، یک دوره انتخابی درون‌اردویی تیم ملی برگزار شده است، اضافه کرد: بعد از این انتخابی تعداد 9 هوگوپوش مجوز حضور در مسابقات جهانی را به دست آوردند.

مربی باشگاه تکواندو بلال استان قم بیان کرد: پس از برگزاری آخرین مرحله مسابقات درون‌اردویی انتخابی تیم ملی تکواندو نونهالان پسر کشورمان، تکواندوکاران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان مشخص شدند اما انتخاب هوگوپوش وزن آخر به یک روز دیگر موکول شد.

وی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی فدراسیون تکواندو آخرین مرحله انتخابی تیم ملی نونهالان پسر برای شرکت در دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان با حضور 30 هوگوپوش در خانه تکواندو برگزار شد و در نهایت 9 تکواندوکار جواز حضور در این دوره از مسابقات را کسب کردند.

سلیمانی با بیان اینکه در این انتخابی دو نماینده از هیئت تکواندو استان قم حضور داشتند، افزود: بر این اساس امیر ولی‌پور در وزن نخست، محمد رستم‌ن‍ژاد در وزن دوم، محمدحسین زاهدی در وزن سوم، حامد اصغری در وزن چهارم , اشکان زحمت‌کشان در وزن پنجم برای اعزام به رقابت‌های جهانی انتخاب شدند.

وی یادآور شد: همچنین مجتبی پاسار در وزن ششم، عرفان مرادی در وزن هفتم، علی اشکوری در وزن هشتم و محمد خانی در وزن نهم دیگر تکواندوکاران اعزامی به دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان نونهالان هستند اما تکلیف وزن دهم مشخص نشده است.

مربی باشگاه تکواندو بلال استان قم افزود: برای معرفی نماینده وزن دهم تیم ملی تکواندو نوجوانان کشورمان، نیما مهرعلی و سیدحسین حسین‌زاده همچنان در اردوهای تیم ملی باقی ماندند تا پس از برگزاری انتخابی مجدد، یک نفر به عنوان ملی‌پوش سنگین وزن کشورمان در مسابقات جهانی حضور یابد.

وی با بیان اینکه حسین داداش‌زاده و حسین آقامحمدی نیز به نمایندگی از قم در این مسابقات به میدان رفتند، ابراز کرد: در پایان این رقابت‌ها حسین داداش‌زاده، محمدطالقان منصورزاده و احمدرضا رزقی‌فر نیز با صلاحدید کادر فنی تیم ملی در اردو ملی‌پوشان نوجوان حضور یافتند.

سلیمانی با بیان اینکه تیم ملی تکواندو نونهالان کشورمان دارنده عنوان قهرمانی نخستین دوره پیکارهای جهانی است، بیان کرد: هدایت تیم ملی تکواندوی کشورمان برعهده حسین‌علی نعیمی به عنوان سرمربی و وحید ناصری و حسین‌علی اسدی به عنوان مربی است، ضمن اینکه حمید باقی‌ن‍ژاد نیز به عنوان مدیر فنی در کنار تیم حضور دارد.

وی با بیان اینکه دومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی 2015 رده سنی نونهالان جهان، اول تا چهارم شهریور ماه در شهر موجو کره جنوبی برگزار می‌شود، در پایان افزود: تیم ملی ایران در نخستین دوره مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی باکوی آذربایجان، با کسب سه مدال طلا، سه نقره و یک برنز به مقام قهرمانی جهان رسیده است.

// فارس

آدرس کوتاه :