جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تکواندوکار قم به نشان طلای مسابقات قهرمانی کشور رسید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تکواندوکار قم به نشان طلای مسابقات قهرمانی کشور رسید


تکواندوکار نونهال استان قم تلاش چندین ماه خود در اردوهای آماده‌سازی و تمرینات سخت و طاقت‌فرسا را به مقام قهرمانی و نشان طلای مسابقات قهرمانی کشور تبدیل کرد.

با کسب مقام قهرمانی وزن هشتم

 

 برگزاری رقابت‌های تکواندو قهرمانی رده سنی نونهالان کشور با کسب مدال‌های رنگارنگ برای تیم اعزامی هیئت تکواندو استان قم همراه بود و ارزشمندترین مدال نیز بر سینه تکواندوکار وزن هشتم تیم قم درخشید.

از جمع‌ تکواندوکارانی که به نمایندگی از هیئت تکواندو استان قم در قالب تیم رده سنی نونهالان راهی پیکارهای قهرمانی کشور شدند تنها حسین داداش زاده بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلا گرفت تا برترین تکواندوکار تیم اعزامی قم در این رقابت‌ها لقب بگیرد.

تیمی متشکل از 10 تکواندوکار آینده دار به نمایندگی از استان قم در مسابقات قهرمانی کشور با هدایت یکی از مربیان مجرب این رشته حضور یافت و حاصل تلاش آن به دست آوردن مدال طلای وزن هشتم و سه نشان برنز در دیگر اوزان این دوره بود.

در وزن هشتم این دوره از پیکارهای تکواندو قهرمانی کشور، تکواندوکار قم با درخشش و قدرت‌نمایی مقابل حریفان خود از استان‌های مختلف موفق به کسب مقام قهرمانی، عنوان نخست و نشان خوش‌رنگ طلا شد تا بخت خود را برای همراهی تیم ملی در مسابقات قهرمانی برون‌مرزی نیز افزایش دهد.

این تکواندوکار افتخارآفرین قم حسین داداش‌زاده است که در تلاش برای کسب مدال از پیکارهای تکواندوی قهرمانی نونهالان کشور برابر حریفان خود با قدرت و آمادگی بسیار بالا روی شیاپچانگ حاضر شد و در نهایت به نشان خوش‌رنگ طلای وزن هشتم دست پیدا کرد.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی صورت گرفته توسط فدراسیون تکواندوی کشورمان، چهره‌های توانمند تکواندو در اوزان و مواد مختلف مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندوی رده سنی نونهالان کشور به میزبانی هیئت تکواندو استان لرستان برابر حریفان خود از استان‌های مختلف به میدان رفتند.

مسابقات تکواندوی رده سنی نونهالان قهرمانی کشور بر اساس برنامه مسئولان برگزاری در فدراسیون تکواندو، در بخش پسران در خانه شهرستان بروجرد لرستان برگزار شد و تکواندوکاران شرکت‌کننده در این پیکارها تنها در قسمت مبارزه (کیوروگی) با یکدیگر پیکار کردند.

در این دوره از مسابقات و در بخش کیوروگی، تکواندوکاران مستعد و آینده‌داری از نقاط مختلف کشور حضور داشتند و در حالی با یکدیگر به رقابت پرداختند که یکی از چهره‌های مطرح و نام آشنای شرکت‌کننده در این رقابت‌ها حسین داداش زاده از تیم هیئت تکواندو استان قم بود.

داداش‌زاده در وزن هشتم بعد از حسن داداش‌زاده که برادر این تکواندوکار است و به عنوان نماینده قم در وزن منهای 65 کیلوگرم مدال برنز گرفت و صاحب نشان طلا شد تا برادران عضو تیم هیئت تکواندو قم، جزء برترین‌های این دوره از مسابقات نیز قرار بگیرند.

داداش‌زاده در مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان کشور با غلبه بر ابوالفضل عفیفی از تیم هیئت تکواندو استان البرز به مقام نخست و عنوان قهرمانی دست یافت تا برای اعزام به رقابت‌های برون‌مرزی و بین‌المللی به اردوی تیم ملی راه یابد، ضمن اینکه در وزن منهای 61 کیلوگرم معین داداش‌پور از آذربایجان غربی و سپهر جمائی ناصری از بروجرد به صورت مشترک سوم شدند.

// فارس

آدرس کوتاه :