رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تکواندوکار قم مدال برنز المپیک نظامیان جهان را کسب کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


تکواندوکار مطرح استان قم با کسب مقام سوم و نشان برنز به کار خود در مسابقات تکواندو المپیک نظامیان جهان پایان داد.

در وزن منهای 74 کیلوگرم

 

تنها نماینده ورزش قم در ترکیب کاروان اعزامی نظامیان کشورمان به رقابت‌های رشته‌های مختلف المپیک ورزشی نظامیان جهان سیدمحمد رفیعی ورزشکار رشته تکواندو بود که در پایان این المپیک توانست مدال برنز را به خود اختصاص بدهد.

رفیعی یکی از چهره‌های مطرح و موفق ورزش قم در یک دهه اخیر بوده است که از حدود 10 سال پیش که توانست با شایستگی در ترکیب تیم ملی تکواندو رده سنی نوجوانان کشورمان در مسابقات قهرمانی 2006 نوجوانان جهان بدرخشد و مدال طلا را کسب کند، تا کنون همچنان در عرصه قهرمانی موفق است.

این تکواندوکار مطرح در کارنامه افتخارات خود موفقیت‌های متعددی را به ثبت رسانده و چنانچه همچنان این روند رو به پیشرفت را ادامه بدهد، نام خود را در بین چهره‌های شاخص ورزش قم تا سال‌های سال به عنوان پرافتخارترین ورزشکار رشته تکواندو به ثبت خواهد رساند.

رفیعی از حدود یک سال قبل تمام عزم خود را جزم کرده تا یکی از سهمیه‌های تکواندو کشورمان را برای حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان در سال 2016 یعنی المپیک ریودوژانیرو برزیل به دست بیاورد، به همین دلیل اکنون در اوج آمادگی به سر می‌برد.

تکواندوکار توانمند و نام‌آشنای استان قم در ترکیب تیم ملی تکواندو کاروان ورزشی اعزامی کشورمان به رقابت‌های المپیک ورزشی نظامیان جهان، به عنوان تکواندوکار وزن منهای 74 کیلوگرم به میدان رفت و توانست با کسب مقام سوم، نشان برنز این رقابت‌ها را به ارمغان بیاورد.

این در حالی است که سومین و آخرین روز از مسابقات تکواندو در بازی‌های المپیک ورزشی نظامیان جهان که با عنوان سیزم برگزار می‌شود با موفقیت سیدمحمد رفیعی همراه بود و این تکواندوکار با دو پیروزی در جدول شانس مجدد مدال برنز وزن پنجم را به دست آورد.

سیدمحمد رفیعی در نخستین مبارزه خود در تلاش برای کسب مدال از این رقابت‌ها، برابر حریفی از کشور قزاقستان به نام میراس مدلخان به میدان رفت و در پایان شیاپچانگ این رقابت حساس و سخت را با برتری 14 بر 7 ترکیب کرد تا گام نخست را با پیروزی برداشته باشد.

تکواندوکار مطرح استان قم در دومین مسابقه خود به مصاف جینان هوانگ دارنده مقام دوم، عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی از کشور چین رفت و بر خلاف انتظار نتوانست با پیروزی از میدان خارج شود و نتیجه واگذار کرد تا در انتظار عملکرد تکواندوکار چینی در مراحل بعد باشد تا بلکه به جدول شانس مجدد بازگردد.

تکواندوکار چینی در ادامه با پیروزی برابر دیگر رقبای خود راهی مسابقه فینال شد تا سیدمحمد رفیعی راهی جدول سانس مجدد شود و در این مرحله سومین مسابقه خود را برابر حریفی از آمریکا برگزار کرد و با حساب 12 بر صفر پیروز شد، ضمن اینکه در جدال برای کسب مدال برنز توانست در راند طلایی حریفی از کشور تایلند را با شکست مواجه کرده و بر سکوی سوم وزن منهای 74 کیلوگرم بایستد و برنز بگیرد.

موفقیت تکواندوکار استان قم در کسب مدال برنز رقابت‌های رشته تکواندو المپیک ورزشی نظامیان جهان در حالی رقم خورد که این دوره از مسابقات دارای گرید دو المپیکی بود و با حضور 229 تکواندوکار از 43 کشور به مدت سه روز به میزبانی شهر مونگ‌یونگ کره جنوبی برگزار شد. / فارس

آدرس کوتاه :