جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تیم داوری مصاف صبای قم و نفت تهران مشخص شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تیم داوری مصاف صبای قم و نفت تهران مشخص شد


کمیته داوران فدراسیون فوتبال اسامی داوران قضاوت کننده در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته چهاردهم از دور برگشت مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور را اعلام کرد.

در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال

 چهاردهمین هفته از دیدارهای دور برگشت چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس از عصر امروز یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه رسما آغاز می‌شود و طی آن صبای قم در دیداری حساس به میهمانی نفت تهران می‌رود.

زمانی که تیم‌های فوتبال صبای قم و نفت تهران در هفته چهاردهم از نیم‌فصل نخست بازی‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در ورزشگاه یادگار امام قم به مصاف یکدیگر رفتند کمتر کسی تصور می‌کرد که بازی برگشت آنها تعیین کننده قهرمان این فصل باشد.

آن زمان صبای قم و نفت تهران در یک شرایط تقریبا برابر در بین تیم‌های بالانشین جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به عنوان مدعیان کسب عنوان قهرمانی و راهیابی به لیگ قهرمانان فوتبال باشگاه‌های آسیا با یکدیگر تاخت و تاز داشتند اما اکنون تنها یکی از آنها یعنی نفت مدعی قهرمانی و کسب سهمیه است.

صبای قم با توجه به فراز و نشیب‌هایی که به دلایل مختلف از جمله مسائل مالی، تغییرات کادر فنی، تغییر در بین بازیکنان و چندین عامل دیگر دچار آن شد به یکباره از صف مدعیان خارج شده و به جمع تیم‌های میانه جدول رده‌بندی رفت و حالا در مکان هشتم جای دارد.

اما در سوی دیگر میدان حساس هفته بیست و نهم از دور برگشت مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور یعنی نفت تهران، این تیم با یک رهبری واحد،‌ حمایت مالی مناسب از سوی مدیریت باشگاه و حفظ بازیکنان کلیدی و مطرح خود اکنون مدعی کسب عنوان قهرمانی است.

نکته جالب توجه این است که هم اکنون تیم‌های صبای قم و نفت تهران در جدول رده‌بندی مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور تا پایان هفته بیست و هشتم فاصله‌ای 20 امتیازی با یکدیگر دارند یعنی صبا با کسب 34 امتیاز در مکان هشتم و نفت تهران با کسب 54 امتیاز در رده دوم هستند.

اکنون نوبت به دیدار برگشت دو تیم رسیده تا شاگردان علیرضا منصوریان در نفت تهران با استرس و فشار ناشی از توقعات زیادی که برای قهرمانی آنها ایجاد شده به میدان مسابقه قدم بگذارند و شاگردان مهدی تارتار نیز بدون هیچ‌گونه استرس ناشی از هر نتیجه‌ای وارد میدان می‌شوند.

کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیز با توجه به تمام جوانبی که منجر به حساسیت این دیدار شده یک تیم داوری متشکل از داوران با تجربه لیگ برتر را مامور قضاوت مصاف نزدیک و نفس‌گیر شاگردان تارتار و منصوریان کرده و این دو تیم از ساعت 18 امروز یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه در ورزشگاه جهان‌پهلوان تختی تهران مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

محمدرضا اکبریان داور دیدار صبای قم و نفت تهران است در حالی که وی را حسین طالقانی به عنوان کمک‌ داور نخست، جواد مداح به عنوان کمک‌داور دوم، سعید رحیمی‌مقدم به عنوان داور ذخیره و هدایت‌الله ممبینی به عنوان ناظر این بازی همراهی می‌کنند.

هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال:

ساعت 18 روز یکشنبه 94/2/20

گسترش فولاد تبریز ـ پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام (ره)

پیکان ـ راه‌آهن در ورزشگاه شهر قدس

ذوب آهن ـ‌ ملوان در ورزشگاه فولادشهر

سایپا ‌ـ استقلال خوزستان در ورزشگاه انقلاب

فولاد خوزستان ـ پدیده خراسان در ورزشگاه غدیر

نفت تهران ـ صبای قم در ورزشگاه تختی

نفت مسجد سلیمان ـ سپاهان در ورزشگاه شهید بهنام محمدی

استقلال ـ تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه آزادی

منبع: خبرگزاری فارس

آدرس کوتاه :