جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

تیم والیبال سفیر قم بر بام مسابقات جوانان کشور ایستاد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تیم والیبال سفیر قم بر بام مسابقات جوانان کشور ایستاد


تیم والیبال سفیر قم در چهارمین دیدار خود در مرحله نهایی مسابقات لیگ دسته اول والیبال جوانان کشور در قم برابر نماینده خوزستان به پیروزی رسید و بر بام مسابقات جوانان کشور ایستاد.

در لیگ جوانان کشور؛

مرحله نهایی مسابقات لیگ دسته اول والیبال جوانان باشگاه‌های کشور شامگاه دوشنبه با حضور ۶ تیم در سالن شهید رضاییان مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم ادامه یافت و در یکی از دیدارهای برگزار شده شب چهارم، تیم سفیر قم برابر حریف خود پیروز شد.

در ادامه  این رقابت‌ها از شب چهارم و ماقبل پایانی، تیم‌های سفیر قم و مناطق نفت خیز جنوب به مصاف هم رفتند که در این مسابقه نماینده قم موفق شد در با نتیجه ۳ بر یک حریف خود را مغلوب کند.

در این مسابقه و در ست نخست تیم سفیر قم مناطق نفت خیز جنوب و موفق شد سفیر را شکست دهد اما سفیر در ۳ ست بعدی موفق به پیروزی بر مناطق نفت خیز شد و در نهایت ۳ بر یک به برتری رسید.

سفیر با کسب این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و در حالی که مسابقات روز پایانی این پیکارها باقی مانده است، نماینده قم قهرمانی خود را در این رقابت ها مسجل کرده است.

سفیر پیش از پیروزی بر مناطق نفت خیز جنوب در ۳ مسابقه با نتایج مشابه ۳ بر صفر از سد تیم های شهدای ۱۵ خرداد پیشوا، عقاب تهران و لاستیک بارز تهران گذشته بود و مقتدرانه بر سکوی قهرمانی این رقابت ها قرار گرفت.

بدین ترتیب دیدار تیم های سفیر قم و شهرداری اراک در روز پایانی این رقابت ها برای سفیر جنبه تشریفاتی پیدا کرد و کسب هر نتیجه ای در آن مسابقه در قهرمانی سفیر بی تاثیر است اما شهرداری اراک برای کسب عنوان سومی باید در این مسابقه نتیجه بگیرد.

در این مسابقات تیم‌های سفیر قم، مناطق نفت خیز جنوب، شهدای ۱۵ خرداد پیشوا، شهرداری اراک، عقاب نیروی هوایی تهران و لاستیک بارز کرمان حضور دارند.

این مسابقات به صورت دوره‌ای و تک بازی به میزبانی سالن شهید رضاییان قم برگزار می‌شود و تیم والیبال سفیر قم  در حالی قهرمان این مسابقات شد که در ۲ دوره اخیر این مسابقات عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

فردی پور: بومی گرایی تیم مناطق نفت خیز به اندازه قهرمانی ارزشمند است

سرمربی تیم والیبال مناطق نفت خیر جنوب با بیان اینکه قرار گرفتن در جمع ۳ تیم بر‌تر برای ما رضایت بخش است گفت: بومی گرایی تیم مناطق نفت خیز به اندازه قهرمانی ارزشمند است.

مسعود فردی‌پور از شکست تیمش برابر سفیر قم در مرحله نهایی لیگ دسته اول والیبال جوانان کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی امروز برابر عقاب تهران به مراتب نسبت به بازی برابر شهرداری اراک و شهدای ۱۵ خرداد پیشوا دشوار‌تر بود و نفرات ما در زمینه سرویس و دفاع روی تور مشکل داشتند و در مقابل حریف موفق به ارائه بازی همیشگی خود نشدند.

وی افزود: تیم سفیر تیم قدرتمندی بود و من پیش از آغاز مسابقات گفته بودم که این تیم یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی است و امروز نیز این تیم موفق شد به هدف خود برسد و با توجه به اینکه توپ ما به پاسور نمی‌رسید نتوانستیم در حمله موفق عمل کنیم و ست‌ها را از دست دادیم.

سرمربی تیم والیبال مناطق نفت خیر جنوب گفت: پیروزی ما در برابر تیم پرمهره سفیر، کار بسیار دشواری بود که در نهایت تحقق پیدا نکرد اما قرار گرفتن در جمع ۳ تیم بر‌تر برای ما رضایت بخش است.

فردی‌پور بیان کرد: بومی گرایی تیم مناطق نفت خیز به اندازه قهرمانی ارزشمند است در حالی که چنین موردی را در تیم های دیگر به این حد شاهد نبودیم و تمامی بازیکنان ما مربوط به یک شهر هستند و این یک امتیاز بزرگ برای تیم والیبال مسجد سلیمان و مناطق نفت خیز است.

وی عنوان کرد: همه تیم‌ها دوست دارند قهرمان شوند اما بضاعت تیم ما به گونه‌ای است که قرار گرفتن در رده‌های اول تا سوم نیز ما را راضی می‌کند ضمن اینکه ما تیمی کاملا بومی وارد این مسابقات کرده‌ایم و همین برای ما اهمیت زیادی دارد.

سرمربی تیم والیبال مناطق نفت خیر جنوب تصریح کرد: وضعیت میزبانی قم بسیار خوب است و از باشگاه سفیر قم و مسئولان آن به دلیل میزبانی خوبی که از تیم‌های حاضر دارند تشکر می‌کنم و کار فرهنگی و زیبای انتخاب بازیکن بر‌تر هر مسابقه از سوی باشگاه سفیر، کاری بزرگ و شایان تقدیر است.

قربانی: قهرمانی سفیر متعلق به جامعه والیبال قم است

سرمربی تیم والیبال سفیر قم نیز با بیان اینکه برای کسب عنوان قهرمانی لیگ والیبال جوانان کشور تمرینات سنگین و پرفشاری را پشت سرگذاشتیم، گفت: قهرمانی سفیر متعلق به جامعه والیبال قم است.

غلامرضا قربانی پس از پیروزی تیمش برابر تیم مناطق نفت خیز جنوب و مسجل شدن قهرمانی در مرحله نهایی لیگ دسته اول والیبال جوانان کشور اظهار داشت: با وجود اینکه در مرحله نخست با مناطق نفت خیز بازی نکرده بودیم اما ضمن شناسایی نقط ضعف این تیم، می‌دانستیم پاسور این تیم به چه نقاطی پاس می‌دهد و قابلیت بازی سرعتی ندارد و با همین آنالیز توانستیم حریف را کنترل کنیم.

وی افزود: معمولا آنالیز تیم‌ها اگر درست صورت گیرد نتیجه می‌دهد و ما می‌دانستیم آن‌ها در کدام بخش از دریافت‌ها ضعیف هستند یا اینکه سرویس‌های ما به کدام نقاظ از زمین باید زده شود که به نتیجه برسد و می‌توان گفت پیروزی سفیر بر مناطق نفت خیز را مدیون آنالیز اصولی حریف هستیم.

سرمربی تیم والیبال سفیر قم گفت: سفیر متعلق به جامعه والیبال قم است و برای کسب عنوان قهرمانی لیگ والیبال جوانان کشور تمرینات سنگین و پرفشاری را پشت سرگذاشتیم و این قهرمانی کمترین پاداشی بود که می توانست به تیم سفیر قم تعلق گیرد و از این بابت به بازیکنان سفیر تبریک می گویم.

قربانی بیان کرد: هدف ما این است که برای والیبال قم سازندگی کنیم و والیبال در این شهر رشد کند زیرا این ظرفیت در بین والیبالیست های قمی وجود دارد که رشدی اصولی و آموزشی صحیح داشته باشند و به قله های موفقیت برسند.

آدرس کوتاه :