جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

تیم کبدی قم به مرحله پلی آف لیگ کبدی کشور صعود کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تیم کبدی قم به مرحله پلی آف لیگ کبدی کشور صعود کرد


تیم کبدی مردان قم به مرحله پلی آف لیگ کبدی بزرگسالان کشور صعود کرد

با برتری برابر حریف سمنانی؛

مسابقات کبدی قهرمانی کشور پیش از ظهر چهارشنبه با صعود نمایندگان قم به مرحله حذفی و افزایش امیدواری این تیم برای صعود به لیگ بر‌تر کبدی مردان کشور پیگیری شد.

تیم کبدی قم امروز در شرایطی در مسابقه‌ای خانگی برابر تیم سمنان قرار گرفت که پیروزی تیم کبدی استان قم برابر سمنان به معنای صدور جواز صعود تیم کبدی قم به مرحله حذفی این مسابقات بود.

کبدی کاران قمی که در نخستین مسابقه خود در دور گروهی در یک بازی دشوار با حساب ۵۰ بر ۳۶ برابر قزوین مغلوب شده بودند به مصاف سمنان رفتند و این تیم را شکست دادند تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شوند.

در این مسابقه، تیم کبدی قم موفق شد ۴۷ بر ۳۱ برابر حریف خود به پیروزی رسیده و پس از تیم قزوین راهی پلی آف شود اما سمنان با این شکست از دور مسابقات کنار رفت تا بختی برای صعود نداشته باشد.

کبدی کاران بزرگسال قم در مرحله حذفی در صورت پیروزی برابر حریف خود می‌توانند مجوز حضور در لیگ بر‌تر را کسب کنند گرچه حضور تیم کبدی قم تا این مرحله نیز قابل توجه تلقی می‌شود.

مرحله مقدماتی هفتمین دوره رقابت‌های لیگ دسته اول کبدی استاندارد باشگاههای کشور انتخابی تیم ملی در حالی برگزار می‌شود که پس از برگزاری مسابقات گروهی، ۸ تیم راهی دور دوم شدند و با برگزاری مسابقات پی آف بین این ۸ تیم، در ‌‌‌نهایت ۴ تیم لیگ برتری می‌شوند.

این در حالی است که، تیم کبدی جوانان قم نیز امسال با کسب عنوان نایب قهرمانی پیکارهای منطقه سه کشور جواز صعود به مرحله نهایی این مسابقات را به دست آورد.

مسابقات مرحله گروهی مسابقات کبدی جوانان قهرمانی منطقه ۳کشور با حضور تیم‌های هیئت کبدی قم، مرکزی، سمنان، چهارمحال و بختیاری و ایلام برگزار شد و تیم استان قم توانست به دور دوم صعود کند.

آدرس کوتاه :