جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ثبت‌نام 15 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ثبت‌نام 15 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در قم


مسئول طرح تربیت حافظان قرآن اداره اوقاف شهرستان قم از ثبت‌نام 15 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در قم خبر داد.

حجت الاسلام زمانی خبر داد؛

حجت‌الاسلام جعفر زمانی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به تربیت حافظان قرآن از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در واقع حفظ قرآن مقدمه‌ای است تا زندگی و رفتارهای مردم در جامعه قرآنی شود بر این اساس ریاست اوقاف در مشهد در محضر مقام معظم رهبری اعلام کرد که یک میلیون حافظ تربیت می‌کنیم که این طرح از سال 91 شروع شده تا سال 94 ادامه دارد.

مسئول طرح تربیت حافظان قرآن اداره اوقاف شهرستان قم با بیان اینکه 800 هزار نفر در طرح حفظ قرآن ثبت‌نام کردند، گفت: 15 هزار نفر در قم در طرح حفظ قرآن ثبت‌ نام کردند که در مراحل مختلف حفظ قرآن قرار دارند.

 وی خاطرنشان کرد: بیش از هزار نفر در حال حفظ جزء 30 بوده، 423 نفر جزء 30 را حفظ کرده و در ادامه جزء یک را حفظ می‌کنند و 220 نفر جزء 30 و یک قرآن را حفظ کردند و در حال حفظ جزء دو قرآن هستند.

مسئول طرح تربیت حافظان قرآن اداره اوقاف شهرستان قم عنوان کرد: در بخش کهک 150 نفر حافظ قرآن در جزء‌های مختلف وجود دارد که در حال رقابت هستند.

وی یادآور شد: در شهرک مهدیه نیز 160 نفر نوجوان در مدارس با همکاری اوقاف به حفظ 120 موضوع کتابی که ویژه نوجوانان بوده، مشغول هستند.

آدرس کوتاه :