جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ثبت 38 گونه پرنده شکاری در استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ثبت 38 گونه پرنده شکاری در استان قم


معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تا کنون در سطح استان 38 گونه پرنده شکاری شناسایی و ثبت شده‌ که این آمار در سراسر کشور بی‌نظیر است.

معاون حفاظت محیط زیست استان قم خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم، سیداحمد شفیعی با ارائه گزارشی از تعداد گونه‌های پرندگان شکاری که طی سه سال گذشته به این اداره‌کل تحویل داده شده است، اظهار کرد: طی این مدت حدود 20 گونه پرنده شکاری به این اداره‌کل تحویل داده شده‌ است.

وی با بیان اینکه تعداد پرندگان شکاری دریافت شده از میان 46 گونه راسته عقاب‌سانان و 11 گونه جغدسانان در کل کشور است، خاطرنشان کرد: تا کنون در سطح استان قم 38 گونه پرنده شکاری شناسایی و ثبت شده‌ که این آمار در سراسر کشور بی‌نظیر است.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بیشترین گونه پرنده شکاری که به این اداره‌کل تحویل شده‌اند، دلیجه است که 90 درصد آنها در دامان طبیعت رهاسازی شده و متاسفانه 10 درصد نیز بر اثر جراحات وارده تلف شده‌اند.

وی در پایان با اشاره به برخی گونه‌های پرندگان شکاری کمیاب و در حال انقراض از جمله انواع جغد، عقاب و کرکس که طی سه سال گذشته در این اداره کل پذیرش شده‌اند، تصریح کرد: بسیاری از گونه‌های شناخته شده در استان نیز در پایش‌های ماموران اجرایی اداره‌کل و نیز کارشناسان و دوستداران طبیعت شناسایی و ثبت شده‌اند.  / فارس

آدرس کوتاه :