رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

جامعه ولایتمدار و متعهد دانشگاهی در مسیر سرافرازی نظام حرکت می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جامعه ولایتمدار و متعهد دانشگاهی در مسیر سرافرازی نظام حرکت می‌کند


استاندار قم در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: واقعه روشنگرانه 16 آذر در ادوار مختلف انقلاب اسلامی موجب شده‌است تا جامعه متعهد دانشگاهی تمام همت و تلاش خود را در راه تحقق جهاد علمی و عملی و سرافرازی نظام به کار بندد.

صالحی منش؛

استاندار قم در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: واقعه روشنگرانه 16 آذر در ادوار مختلف انقلاب اسلامی موجب شده‌است تا جامعه متعهد دانشگاهی تمام همت و تلاش خود را در راه تحقق جهاد علمی و عملی و سرافرازی نظام به کار بندد.

در پیام حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی منش آمده است: 16 آذر یادآور خاطره‌ حماسه آفرینی سه شهید دانشجوی مسلمان و مبارز میهن اسلامی است که یاد و نام نیک آنان همواره به عنوان نماد استکبارستیزی، آرمان‌خواهی، عدالت‌جویی و آزادی‌طلبی ملت بزرگ ایران را در اذهان تداعی می‌کند.

روز بزرگی که به عنوان سر آغازی برای ورود عملی جامعه دانشگاهی کشور به صحنه مبارزات ضد استکباری، نقش و حضور مؤثر و ماندگار قشر فرهیخته دانشجو و بدنه علمی کشور در شکل‌گیری نهضت حضرت امام خمینی(ره) و تداوم حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی را متبلور ساخت.

قیامی که در فضای خفقان و استبداد و سر سپردگی رژیم طاغوت و با تکیه بر ارزش‌های دینی و باور‌های اسلامی دانشجویان مسلمان و عدالت‌خواه شکل گرفت و برای همیشه در تاریخ زرین انقلاب اسلامی جاودانه ماند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: دانشجویانی که با تأسی از تعالیم حیات بخش اسلام، سکوت و نظاره‌گر بودن در برابر ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی و غارت و چپاول سرمایه‌ها و منابع ملی را برنتابیده و با روحیه جهاد و شهادت طلبی در برابر ظلم و ستم زورگویان و چپاول‌گران، ایستادگی کرده و پایه‌گذار جنبشی عظیم، تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز در حیات انقلاب اسلامی شدند.

واقعه روشنگرانه 16 آذر با گذشت سال‌ها، نه تنها به خاموشی نگراییده، بلکه در ادوار مختلف انقلاب اسلامی موجب شده است تا جامعه ولایت‌مدار و متعهد دانشگاهی این مرز و بوم، با تمسک به روحیه حقیقت‌جویی، کمال‌خواهی و بیدارگری به یادگار مانده از شهدای دانشجو و برخورداری از سلاح علم و بصیرت، تمام همت و تلاش خود را در راه تحقق جهاد علمی و عملی و سرافرازی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار بندد.

در این پیام خاطرنشان شده است: امروز نیز قشر مکتبی، خلاق و متعهد دانشجوی کشور در سنگر مقدس دانشگاه، با وجود تمام توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین جامعه دانشگاهی و القای روحیه یاس و ناامیدی در محیط‌های دانشگاهی،‌ بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ عاشورایی تمسک جسته و در پایبندی به نظام و آرمان‌های امام راحل و پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و طی طریق آزادی و آزادگی و مبارزه با استکبار جهانی، استوارتر از گذشته ایستاده و به عنوان عضوی جداناپذیر از پیکره ملت شریف ایران و با تکیه بر روحیه امید و نشاط و خودباوری دانشگاهیان، دفاع از کیان انقلاب اسلامی و تلاش برای عزت، اقتدار و کارآمدی روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی را وظیفه مهم خود دانسته و برای تحقق آن از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیست.

در بخش پایانی این پیام خاطرنشان شده است: ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه صفر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام انقلاب اسلامی به ویژه شهدای پرافتخار عرصه علمی کشور، فرا رسیدن 16 آذر «روز دانشجو» را به همه تلاش گران عرصه علم و ایمان خصوصاً دانشجویان و دانشگاهیان فهیم و فرهیخته استان مقدس قم تبریک عرض کرده، توفیقات همگی این عزیزان را در پیمودن راه نورانی شهداء و فتح قلل رفیع علم و دانش و رشد و بالندگی ایران اسلامی از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

آدرس کوتاه :