حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

جایگاه مدیریتی بانوان در استان قم ده درصد افزایش داشته است - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت:بانوان مدیر در مشاغلی مثل مدیریت بانک ، مدیریت های استانداری و دانشگاهها مشغول به فعالیت هستندو برنامه ریزی ها برای تحقق جایگاه هفتاد سی در رابطه با این موضوع است.

ظهیری مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم در گفتگوی خبری گفت: در حوزه بانوان سه شاخص ارتقاع جایگاه مدیریتی ، اشتغال خانگی و خود اشتغالی و نگاه فرهنگی آموزشی در استان حائز اهمیت است.

ظهیری افزود: در سال های اخیر در بخش افزایش جایگاه مدیریتی بانوان ده درصد پیشرفت انجام شده و هم اکنون بانوان مدیر در مشاغلی مثل مدیریت بانک ، مدیریت های استانداری و دانشگاهها مشغول به فعالیت هستندو برنامه ریزی ها برای تحقق جایگاه هفتاد سی در رابطه با این موضوع است.

وی تصریح کرد: در بخش اشتغال بانوان، آموزش های فراگیر فنی وحرفه ای و اختصاص تسهیلات ویژه برای حمایت از طرح های بانوان و تسهیلات حمایتی برای بانوان سرپرست خانوار انجام پذیرفته و جایگاه ویژه ای برای بانوان در استان در این زمینه ایجاد شده است.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به ارتقاء جایگاه فرهنگی آموزشی بانوان در سال های اخیر گفت: بیشتر از 60درصد پذیرش شدگان استان بانوان هستند و تنوع رشته ای در مقاطع مختلف تحصیلی برای بانوان در سال های اخیر قابل توجه بوده است .

ظهیری افزود: پارک علم و فناوری طرح های علمی بانوان را بررسی و امتیاز دهی میکند و تاکنون از تعداد قابل توجهی طرح ارائه شده از بانوان نخبه حمایت شده است و با پرداخت تسهیلات ویژه به مرحله اجرا رسیده اند.

وی ابراز کرد: بی سوادی و کم سوادی بانوان در استان قم فراوانی کمتری نسبت به سایر استان ها دارد وبرای آموزش چند هزار بی سواد باقیمانده در قم امتیازات ویژه ای برای سواد آموز و سواد دهنده در نظر گرفته است.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خاطرنشان کرد: در گذشته فضاهایی برای حضور بانوان در مکانهایی مثل فرهنگسرا ها و مکان های اختصاصی مثل پارک بانوان وجود نداشت و هم اکنون بوستان سوم بانوان در منطقه 7 در حال افتتاح است و بوستان چهارم بانون نیز در پردیسان در حال تکمیل است همچنین بوستان های بانوان دیگری در طرح تفضیلی شهر پیشبینی شده است.

ظهیری تصریح کرد: ما قصد جداسازی بانوان از خانواده ها را نداریم اما فضاهای فرهنگی هنری ورزشی مختص بانوان به میزان استاندارد در قم وجود ندارد و در حال حرکت به سمت جایگاه مطلوب هستیم.

وی عناون کرد: حضور فعال بانوان در عرصه مدال آوری ورزشی و مربیان بومی قابل توجه است و به دنبال ایجاد ورزشگاه های اختصاصی برای بانوان هستیم  همچنین فراهم سازی پیست مناسب دوچرخه سواری بانوان در دستور کار است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری  گفت: کارهای پژوهشی در زمینه های طلاق ، فساد ، حاشیه نشینی و اعتیاد دراستان انجام شده است و در سال 97 به دنبال به ثمر نشاندن برنامه ریزی ها در رابطه با مقابله با این آسیب های اجتماعی با همکاری سازمان های مردم نهاد ، حوزه ها و نهاد های غیر دولتی هستیم.

ظهیری افزود: درصد طلاق در سال 96 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است اما پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج در استان مناسب نیست و باید از اعتبار و قانون و حمایت های همگانی برای بهبود وضعیت موجود استفاده کرد.


آدرس کوتاه :