جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

جذب سرمایه در قم به سمت اقتصاد فرهنگی سوق یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جذب سرمایه در قم به سمت اقتصاد فرهنگی سوق یابد


عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: کمیته اقتصاد فرهنگی ذیل کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر قم تشکیل شده تا بتوانیم سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت مسائل فرهنگی و زیارتی سوق دهیم.

عضو شورای شهر قم:

 مصطفی ملایی پیش از ظهر امروز در یکصد و سی‌امین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: در استانداری قم کارگروه‌ها و کمیته‌های متعددی هستند که برای اخذ یک تصمیم در مدیریت شهری، باید جلسات گوناگونی را تشکیل دهند و زمان زیادی بگذرد بنابراین تقویت بخش صف در شهرداری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: تمرکززدایی راهکاری برای اجرای مدیریت واحد شهری در قم خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به دغدغه جذب سرمایه در قم گفت: به نظر می‌رسد نگاه لازم برای حمایت از سرمایه‌گذاران وجود ندارد و بیشترین رویکرد این است که سرمایه‌گذاران چه خواهند آورد در حالیکه باید دید ما برای آنها چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: کمیته اقتصاد فرهنگی ذیل کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر قم تشکیل شده تا بتوانیم سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت مسائل فرهنگی و زیارتی سوق دهیم.

ملایی با بیان اینکه قم جایگاه رفیعی در انقلاب و نظام اسلامی دارد خاطرنشان کرد: اقتصاد فرهنگی اقتصادی پاک بوده و موجب جامع‌نگری و سالم ماندن همه بخش‌های جامعه خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: دولت مطالباتی در زمینه اوراق مشارکت از قم دارد و در عین حال بدهی‌هایی هم بابت عوارض ساختمانی حوزه‌های علمیه بر عهده دولت است که می‌توان بر اساس تهاتر، بخشی از این طلب‌ها و بدهی‌ها را جبران کرد.

آدرس کوتاه :