جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

جذب هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای توسعه قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جذب هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای توسعه قم


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد و جذب سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و شهرک‌های صنعتی انجام شده است که می‌تواند تحول شگرفی ایجاد کند.

رضوی عنوان کرد؛

سید حسن رضوی در نشست سرپرست استانداری قم با مسئولان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان با بیان اینکه در هر کاری خراب کردن از آبادکردن راحت‌تر است، اظهار کرد: دولت در این دو سال اخیر کارهای بزرگی انجام داده که نشانه‌های اقتصادی از رشد منفی به رشد مثبت تبدیل شده است.

وی افزود: ما با انبوهی از پروژه‌هایی مواجه بودیم که بعضی از آنها نه مطالعات کاملی داشت، نه اقدامات موثری برای آنها انجام شده و نه در راستای حل مشکلات استان طراحی شده بود. با این حال بعضی از پروژه‌هایی که فوریت داشت در اولویت قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم با بیان اینکه ما با انبوهی از مشکلات در بخش صنعت و سرمایه گذاری و تولید مواجه بوده و هستیم، افزود: در شرایطی که ظرفیت تولیدات و صادارت ما در بخش نفت و قیمت نفت به کمتر از نصف رسیده و بودجه به صورت قطره چکانی تزریق می‌شد، مدیریت منابع بسیار سخت بود و همه بی‌پولی را درک کردند و بر همین اساس برنامه ریاضت‌مندانه را در استان تدوین کردیم.

وی آبگیری سد کوچری را یکی از طرح‌های مهم استان ذکر کرد که در راستای آبرسانی به قم انجام شده و در ادامه افزود: در راستای پروژه‌هایی نظیر مترو و منوریل اقدامات خوبی انجام شده و فروش ۳۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت می‌تواند ادامه این پروژه‌ها را تسهیل کند.

تحویل زمین برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی

رضوی به تلاش‌های انجام شده در راستای جذب سرمایه گذاران اشاره کرد و افزود: بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد و جذب سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و شهرک‌های صنعتی اتفاق افتاده که این قراردادها می‌تواند تحول شگرفی در استان داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم، نگهداشت سرمایه‌گذار و کمک به بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و افزود: پروژه فرودگاه بین‌المللی قم با مشکلاتی مواجه بود که سرپرست استانداری جلساتی را در راستای حل این مشکلات برگزار کرده و امیدواریم به نتیجه برسد.

وی افزود: اعتقاد داریم که برنامه ریزی دولت تدبیر و امید به نقطه‌ای رسیده که نتایج آن می‌تواند در کشور و استان خودش را نشان دهد.

رضوی از تحویل زمین لازم برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی خبر داد و افزود: کار بزرگی در زمینه جذب سرمایه گذار برای ساخت این بیمارستان انجام شده و این پروژه می‌تواند تحولی در بخش سلامت ایجاد کند.

آدرس کوتاه :