جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

جز خداوند هیچکس را یارای وصف شهادت امام حسین (ع) نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جز خداوند هیچکس را یارای وصف شهادت امام حسین (ع) نیست


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه حادثه عاشورا، بهت انگیز است و هنوز نمی‌توانیم به عظمت این حادثه عظیم پی ببریم، گفت: وقتی پیامبر(ص) به معراج رفتند که حتی جبرئیل(ع) از طی کردن این مرحله فرو ماند و فقط کلام «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه» ذکر شده بود.

آیت‌الله وحید خراسانی:

به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله حسین وحیدخراسانی در دیدار مبلغان نخبه حوزه علمیه قم اظهارداشتند: هر کس کاری که انجام می‌دهد باید به آن معرفت داشته باشد؛ یعنی کاری که به او محول شده است اصل و فرع و ریشه نتیجه آن را بداند.

آیت‌الله وحید خراسانی افزود: شغل مبلغان تبلیغ است و این کلمه باید کاملا تعریف شود؛ باید اصل و فرع ثمره اخلاق به خوبی بیان شود. برخی قضایا نیز هم قابل درک است و هم قابل بیان، اما برخی مسائل و قضایا قابل درک و بیان نیستند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: قضیه‌ای که نه قابل وصف و نه قابل بیان است و وصف آن از هیچ کسی جز خدای متعال بر نمی‌آید قضیه شهادت سید الشهدا(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: حادثه عاشورا، بهت انگیز است و هنوز نمی‌توانیم به عظمت این حادثه عظیم پی ببریم.

این استاد حوزه بیان کرد: سید الشهدا(ع) به قدری جایگاه و منزلت دارد که وقتی پیامبر(ص) به معراج رفتند که حتی جبرئیل(ع) از طی کردن این مرحله فرو ماند و در این شرایط دو کلمه ذکر شده بود و آن «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» بود.

آیت‌الله وحید خراسانی گفت: ریشه این مصباح را باید در سوره نور و آیه نور جستجو کرد، باطن مصباح در این آیه حضرت زهرا(س) و دو مصباح امام حسن و امام حسین (ع) هستند؛ امام حسین روزی که به دنیا آمدند قنداقه ایشان به عرش رفت و در روز عاشورا در فرش جای گرفت.

وی گفت: جایگاه امام حسین(ع) به حدی بالاست که حاجت پیامبران (ع) در زیارت قبر ایشان است، از جمله حضرت ابراهیم(ع) که آرزو داشتند به زیارت امام حسین(ع) بروند و اینجاست که کمیت عقل، حکمت و فقه برای شناخت این همه عظمت امام حسین(ع) لنگ می‌زنند.

این مرجع تقلید افزود: امام حسین(ع) شخصیتی است که پیامبر(ص) در روز عاشورا در قتلگاه برای ایشان حاضر شدند و خون گلوی امام حسین(ع) را به عرش بردند و این خون در شیشه تا قیامت طاق عرش را به لرزه در می‌آورد./ فارس

آدرس کوتاه :