جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره فیلم فجر امسال در قم برگزار نمی‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جشنواره فیلم فجر امسال در قم برگزار نمی‌شود


معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از عدم برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد.

حجتی خبر داد؛

 حامد حجتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اکران استانی فیلم های جشنواره فجر امسال در قم اظهار داشت: امسال فیلم‌های جشنواره فجر در قم اکران نمی‌شود.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با بیان اینکه کمبود بودجه عامل اصلی اکران نشدن فیلم‌های فجر امسال در قم است، افزود: امسال دبیرخانه جشنواره از استان‌هایی که تمایل به برگزاری جشنواره فجر دارند خواسته تا بابت هر فیلم مبلغی حدود 20 تا 30 میلیون بپردازند.

وی با بیان اینکه اگر حداقل در استان 10 فیلم اکران شود باید هزینه ای بالغ بر 200 میلیون تومان بابت دریافت مجوز بپردازیم عنوان کرد: سال‌های قبل وزارت ارشاد این هزینه را پرداخت می‌کرد اما امسال این هزینه تامین نشد از همین رو اگر ما می خواستیم امسال 10 فیلم را در استان اکران کنیم باید هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیون می‌پرداختیم که به جهت ضعف اعتباری استان  نتوانستیم این هزینه را بپردازیم از همین رو جشنواره فجر به قم نمی‌آید.

حجتی با اشاره به اینکه تلاش‌های ادره کل ارشاد قم برای آوردن جشنواره فیلم فجر به استان به نتیجه نرسید، خاطرنشان کرد: امسال تنها سه استان توانسته‌اند مجوز اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر را دریافت کنند./خبرگزاری تسنیم

آدرس کوتاه :