جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

جلسه شورای اداری استان قم - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

جلسه شورای اداری استان قم

جلسه شورای اداری استان قم


Loading the player...

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه پنج‌شنبه درجلسه شورای اداری استان قم حاضر شدند و به ایراد سخنرانی و نیز شنیدن سخنان نماینده استان قم و پرداخت.

ایشان در این جلسه بیاند داشتند که : بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی تربیت شده این شهر و حوزه علمیه آن هستند و آثار انقلاب اسلامی در همه جای قم مشاهده می‌شود و خوشحالیم که حوزه علمیه قم این همه ثمرات و اثرات در انقلاب اسلامی داشته و امروز نیز منشأ نشر فرهنگ اهل بیت در جهان است.


رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه شکی نیست که در کشور مشکلاتی داریم، بخشی از این مشکلات را مثل مشکل بیکاری، عمومی و مربوط به همه کشور ذکر کرد و افزود: البته طبیعی است که باید این مشکلات حل شود. نکته مهم آن است که باید توجه داشته باشیم وقتی حرفی را می‌زنیم به لوازم آن هم متعهد باشیم و مثلاً توجه داشته باشیم که اشتغال بدون رونق اقتصادی و رونق اقتصادی بدون بستر و فضای لازم برای سرمایه‌گذاری ممکن نیست.


دکتر روحانی اظهار داشت: اگر به لوازم حرفی که می‌زنیم متعهد باشیم هم در کشور اتفاق نظر حاصل می‌شود و هم سریع‌تر به اهدافمان می‌رسیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: درست است که مسایل را به مادی و معنوی تقسیم می‌کنیم اما گاهی یک مسأله هم مادی است و هم معنوی. به عنوان مثال ایجاد شغل، تأمین آب و بهداشت برای مردم، هم مادی است و هم معنوی. در اسلام رهبانیت و ترک دنیا نداریم و در مکتب اسلام مادیت و معنویت و دنیا و آخرت در کنار هم تعریف می‌شوند.


دکتر روحانی با بیان اینکه با توجه به این تعریف مسایلی وجود دارد که باید آنها را حل و فصل کنیم، خاطر نشان کرد: مسئولیت این مشکلات بر عهده دولت است و نمی‌خواهیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم.


رییس جمهوری تصریح کرد: این سفر برای دولت برکات زیادی داشت که دیدار با علما و فضلا و بخصوص مراجع عظام تقلید و از همه بالاتر تشرف به حرم حضرت فاطمه معصومه(س) از جمله آنها بود و این مضجع شریف همواره برای ما، قم و ایران پرخیر و برکت بوده است.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه دولت در این سفر اجرای ۳۰ پروژه مهم را برای قم اعلام کرد، خاطر نشان کرد: در این سفر ضمناً موفق شدیم، چند پروژه مهم از جمله صحن شرقی حرم مطهر، بخشی از جاده آزادراهی حرم تا حرم در حد فاصل قم تا گرمسار و آغاز عملیات اجرایی خط آهن سریع‌السیر تهران – قم -اصفهان را افتتاح کنیم که اقدامات مهمی بود. همچنین امیدوارم تأمین آب سالم و پایدار برای قم و حتی برخی شهرهای اطراف تا پایان فروردین به نتیجه برسد.


رییس جمهوری گفت: از دیگر طرح‌هایی دولت برای قم، توسعه کشت گلخانه‌ای، اجرای پروژه فاضلاب شهری، ساخت مجتمع فرهنگی و دیگر پروژه‌هایی است که براساس وعده‌ای که داده‌ایم، ان‌شاء الله در سال‌های ۹۴ و ۹۵ اجرایی و به بهره‌برداری خواهند رسید.

سال تولید: 1393

تهیه کننده: سعید مولوی نیا

دستار تهیه کننده: سید محمدرضا امامی

کارگردان: علی کریمی

منشی صحنه: عباس فیروز علیزاده

تصویربرداران: جوشقانی، امیر تقوی، مهدی معنوی

صدابردار: خسروی

دستیار صدا: جواد سعادت

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.